در سال 2020 کاربران سالانه 102 میلیون دلار در اپ‌استورها خرج خواهند کرد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده کار و کاسبی اپ‌استورها حسابی سکه است و اوضاع از این هم بهتر خواهد شد؛ بد نیست بدانید پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ کاربران سالانه ۱۰۲ میلیون دلار در اپ‌استورها خرج خواهند کرد.

موسسه تحقیقاتی App Annie که ید طولایی در آنالیز فروش اپلیکشین‌ها دارد آینده بسیار خوبی را برای اپ استورها پیش‌بینی می‌کند. بر اساس گزارش منتشر شده از جانب این موسسه در سال ۲۰۲۰ سالانه ۱۰۲ میلیون دلار در اپ‌استورها خرج می‌شود؛‌ اپ‌استورهای اپل، گوگل‌، ا‌پ‌استورهای متفرقه، اپ استور ویندوز و آمازون در این آمار لحاظ شده‌اند.

Mobile-App-Forecast-Annual-Gross-Revenue-Worldwide
جالب اینجاست که در ۴ سال آینده منطقه آسیای اوقیانوسیه بیشترین رشد را به لحاظ درآمد خواهد داشت، اروپا و آمریکا نیز کماکان بازارهای بالقوه فروش اپلیکیشن را تشکیل می‌‌دهند. در سال ۲۰۲۰ کشورهای آمریکا، ژاپن و اروپای شرقی بیشتر از دو سوم درآمد اپ‌استورها را تامین می‌کنند، ۴۰ درصد از در آمد اپ‌استورها در آن زمان نیز مربوط به کشورهای در حال توسعه‌ است.

کارشناسان این موسسه آماری بر این باورند که یکی از دلایل فروش خوب اپلیکیشن در سال ۲۰۲۰ در آمریکا، اروپا و ژاپن حضور گوشی‌های هوشمند توانمند است. کاملا منطقی به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۰ گوشی‌های پرچمدار حاضر در بازار به گوشی‌هایی میان رده و خوش قیمت تبدیل شوند.

Fastest-Growing-Emerging-Countries-by-App-Store-Revenue
اکنون نیز که رفته رفته به نیمه سال میلادی جاری نزدیک می‌شویم،‌ درآمد جهانی اپلیکیشن‌های موبایل به ۵۱ میلیارد دلار در تمامی اپ‌استورها رسیده است. در این بین بازارهای بزرگی نظیر آمریکا، ژاپن و چین نقش اساسی را در افزایش فروش اپلیکیشن‌ها بازی می‌کنند. موسسه تحقیقاتی App Annie پیش‌بینی می‌کند که در آینده نزدیک شاهد رشد بیشتر فروش اپلیکیشن‌ها در کشورهایی نظیر هندوستان، اندونزی، مکزیک و آرژانتین باشیم.

به این ترتیب اگر آمار این موسسه تحقیقاتی درست از آب در بیاید می‌توان گفت هنوز جای بسیاری برای کار در حوزه توسعه اپلیکیشن‌ها وجود دارد و توسعه‌دهندگان با کمی خلاقیت و نوآوری می‌توانند در چند سال آینده پول خوبی به جیب بزنند.

androidauthority.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار