شاهینهای آزاد کردستان مسئولیت انفجار استانبول را بر عهده گرفت

گروه شبه‌نظامی موسوم به "شاهین‌های آزاد کردستان" که آن را یک شاخه وابسته به پ.ک.ک دانسته‌اند امروز(جمعه) اعلام کرد بمب‌گذاری انتحاری که چند روز پیش در شهر استانبول 11 کشته بر جای گذاشت را انجام داده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، روز سه‌شنبه گذشته یک عامل انتحاری سوار بر یک خودروی بمب‌گذاری شده یک اتوبوس نیروهای پلیس ترکیه را در مرکز شهر استانبول در نزدیکی منطقه گردشگری اصلی این شهر و یک دانشگاه مهم هدف قرار داد که 11 کشته بر جای گذاشت.

گروه شاهین‌های آزاد کردستان در بیانیه‌ای در وبسایتش همچنین هشدار داد اگر چه این گروه عمدا خارجی‌ها را هدف قرار نمی‌دهد اما ترکیه دیگر برای توریستها امنیت ندارد.

ترکیه که تا پیش از آن ششمین مقصد محبوب گردشگری جهان به شمار می‌رفت در پی بمب‌گذاری‌های یک سال گذشته این کشور که صدها کشته برجای گذاشتند با کاهش شدید اقبال گردشگران به خود مواجه شده است.

در همین حال منابع نظامی در ترکیه امروز اعلام کردند که جنگنده های ارتش این کشور یک گروه شامل هشت تا 10 فرد مظنون به عضویت در پ.ک.ک را در نزدیکی مرز عراق هدف قرار داده و کشته‌اند.

این منابع گفتند که این شورشیان اواخر روز پنجشنبه در منطقه داغلیجا در استان هکاری واقع در نزدیکی مرز با عراق شناسایی شدند.

همچنین منابع امنیتی افزودند که در استان وان ترکیه نیز در درگیری میان نیروهای پلیس و شبه‌نظامیان کرد سه شبه‌نظامی که مشغول آماده کردن یک حمله بودند کشته شدند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار