حمایت رسمی رئیس جمهور آمریکا از هیلاری

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری از هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی حزب دموکرات حمایت خواهد کرد.

آقای اوباما درباره نامزدی خانم کلینتون گفت: "من با او هستم و مشتاق. نمی‌توانم صبر کنم تا در کارزار انتخاباتی همراه هیلاری شوم."

حمایت رسمی آقای اوباما از خانم کلینتون پس از ملاقات رئیس جمهور آمریکا با سناتور برنی سندرز و با انتشار پیامی ویدئویی اعلام شد.

آقای اوباما گفت به عنوان کسی که ۲۰ بار با خانم کلینتون، در جریان انتخابات سال ۲۰۰۸ مناظره کرده، به ویژگی‌های مثبت او واقف است. در سال ۲۰۰۸ هیلاری کلینتون نتوانست نامزدی حزب دموکرات را کسب کند. او پس از پیروزی باراک اوباما مدتی در دولت او مقام وزیر خارجه را به عهده داشت.

رویترز افزود: باراک اوباما گفت در دوره وزارت خارجه هیلاری کلینتون قدرت قضاوت، استواری و تعهد هیلاری کلینتون به ارزش‌های آمریکایی را از نزدیک دیده است و بر همین مبنا از او حمایت می‌کند.

آقای اوباما از طرفداران هر دو رقیب اصلی برای نامزدی حزب دموکرات تشکر کرد و گفت می‌داند از نظر برخی در رقابت‌های این دوره حزب دموکرات دو شقه شده است، اما به هر حال میلیون‌ها آمریکایی امسال برای اولین بار رای خواهند داد و مشارکت آنها در انتخابات به واسطه کارزار برنی سندرز بوده است.

501

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار