انجمن حمایت از زندانیان اردبیل نیازمند درآمد پایدار است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قائمیان صبح جمعه در جلسه بررسی راهکارهای حمایت از زندانیان غیر عمد اردبیل تصریح کرد: با وجود اینکه کمک‌های متعددی از سوی خیرین پیشنهاد می‌شود، لازم است تمامی کمک‌ها ساماندهی شوند و انجمن به درآمد پایدار دست یابد.

وی به ضرورت حمایت دستگاه‌های اجرایی از فعالیت این انجمن تأکید و اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها قول‌هایی می‌دهند اما در عمل شاهد بی‌مهری هستیم بطوریکه برای یک نامه شش ماه دوندگی داریم.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان استان با اشاره به برنامه‌ریزی این انجمن برای مشارکت در جشن گلریزان امسال اضافه کرد: در حال حاضر ۴۶۰ زندانی جرایم غیر عمد در زندان‌های اردبیل هستند که لازم است زمینه آزادسازی آن ها فراهم شود.

قائمیان به جلب مشارکت خیرین و مردم در جشن‌های گلریزان اشاره کرد و افزود: در عین حال این انجمن با کمک کمیته حامی یاب خود به دنبال جلب مشارکت خیرین است.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان با اشاره به حمایت ۵۰ میلیون ریالی این کانون از زندانیان جرایم غیر عمد، تأکید کرد: در نظر داریم طی هفته آینده با برگزاری مجمع عمومی نسبت به جلب حمایت بیشتر کارشناسان هم‌اندیشی کنیم.

وی افزود: پیشنهاد ما اختصاص سه درصد از حق‌الزحمه کارشناسان رسمی از تاریخ ۳۰ خرداد که مجمع عمومی برگزار می‌شود به مدت شش ماه است.

قائمیان مجموع این رقم را قابل‌توجه دانست و ابراز امیدواری کرد در ماه رمضان به واسطه حمایت‌های کانون تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار