برزگر: قهرمانی در خاک آمریکا دور از دسترس نیست/ صداوسیما به خواسته مردم احترام بگذارد

عضو شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه مهمترین هدف کادر فنی تیم ملی از حضور در رقابت‌های جام جهانی آمریکا آشنایی هر چه بیشتر با نقاط ضعف و قوت کشتی‌گیران در آستانه المپیک است، گفت: کسب پنجمین قهرمانی پیاپی نیز دیگر هدف کادر فنی تیم ملی و کشتی گیران ایرانی است.

منصور برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جام جهانی آمریکا و پیش‌بینی خود از نحوه نتیجه‌گیری این تیم اظهار کرد: آزادکاران ایران در ۴ دوره متوالی موفق شدند عنوان قهرمانی جام جهانی را به دست بیاورند و در دو سه سال اخیر نیز با شکست آمریکا در خاک خود بر سکوی نخست این رقابت‌ها قرار بگیرند. این دوره از رقابت‌ها با توجه به اینکه رقابت‌های المپیک در پیش است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هرچند تیم ایران برای دفاع از عنوان قهرمانی پا به این رقابت‌ها گذاشته است اما هدف اصلی ایران و کشورهای دیگر رقابت‌های المپیک است.

عضو شورای فنی کشتی آزاد افزود: آزادکاران ایران زیر فشار سنگین تمرین‌ها قرار داشتند و با آمادگی نسبی عازم این رقابت‌ها شدند. برنامه‌ریزی کادر فنی به گونه‌ای بود که کشتی‌گیران در رقابت‌های المپیک به اوج آمادگی برسند. بنابراین حضور در جام جهانی آمریکا با آمادگی ۶۰-۷۰ درصدی کشتی‌گیران بوده است. آمریکا در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب اصلی خود حضور پیدا کرده و تیم‌های دیگر نظیر روسیه و گرجستان نیز با ترکیب خوبی پا به این مسابقات گذاشته اند که کار را برای پنجمین قهرمانی متوالی ایران سخت می‌کند، البته با این وجود معتقدم کسب عنوان قهرمانی در آمریکا دور از دسترس نیست.

وی ارزیابی فنی کشتی‌گیران و آشنایی با نقاط قوت و ضعف آن‌ها را مهم‌ترین هدف کادر فنی از حضور در جام جهانی آمریکا عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال مصاف حسن یزدانی با جردن باروز آمریکایی که مهم‌ترین رقیب او در المپیک است می‌تواند بسیار مهم و حیاتی باشد و در جهت شناخت نقاط ضعف و قوت یزدانی به ما کمک کند تا او بتواند با شناخت بیشتری در المپیک به مصاف این کشتی‌گیر برود. از سوی دیگر تیم ایران به کسب عنوان قهرمانی هم توجه ویژه دارد چرا که ایرانیان بسیاری در آمریکا هستند که از اقصی نقاط این کشور خود را به سالن مسابقه‌ها می‌رسانند و با شور و حال خاصی کشتی‌گیران را تشویق می‌کنند. آن‌ها بسیار باتعصب هستند و دوست ندارند شکست کشتی‌گیران ایران را ببینند. بنابراین کسب بهترین نتیجه نیز در اولویت کادر فنی است.

برزگر در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت رضا یزدانی و انتخاب ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم در رقابت‌های المپیک گفت: این موضوع بستگی به وضعیت پای یزدانی دارد. اگر او بتواند خود را به المپیک برساند نماینده ایران در این رقابت‌ها خواهد بود و نظر کادر فنی حضور یزدانی در این رقابت‌هاست. البته کشتی‌گیران زیادی بودند که با وضعیتی به مراتب بدتر از یزدانی عازم رقابت‌های بزرگ شدند و توانسته‌اند با همان شرایط به بهترین نتایج برسند. معمولا خیلی کم پیش می‌آید که یک کشتی‌گیر با آمادگی کامل و بدون ضرب خوردگی گام به رقابت‌های بین‌المللی بگذارد. امیدوارم یزدانی بتواند خود را به این مسابقه‌ها برساند و به عنوان نماینده ایران کشتی بگیرد. در غیر این صورت از بین نفرات دیگر با مشاهده عملکرد آن‌ها در جام جهانی و تورنمنت ارمنستان بهترین نفر انتخاب خواهد شد. در اوزان ۶۵ و سنگین‌وزن نیز با مشاهده عملکرد کشتی‌گیران بهترین کشتی‌گیر در المپیک انتخاب خواهد شد.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در پایان با انتقاد از صداوسیما به خاطر عدم پخش زنده رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد گفت: با وجودی که در تمام دنیا حساب ویژه‌ای روی کشتی آزاد باز می‌کنند اما در داخل کشور متاسفانه آنطور که باید به این رشته اصیل که ریشه در سنت و فرهنگ ایران دارد و همواره پرافتخارترین رشته ورزشی ایران بوده توجه نمی‌شود. مردم ایران عاشق کشتی هستند و صدا وسیما باید به علاقه مردم احترام بگذارد. رقابت‌های درجه چندم کشورهای دیگر پخش زنده می‌شود و رشته هایی که پول در آن است همیشه مورد توجه بوده اما از آنجایی که در کشتی پول و منافعی نیست به آن بی توجهی می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار