ایران و «اینتراویل» ایتالیا تفاهم نامه نفتی امضا کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد شمس با اشاره امضای MOU میان پتروپارس، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و «اینتر اویل» ایتالیا به عنوان سرمایه گذار، گفت: تفاهمنامه امضا شده نخستین سند برای توسعه یک مرکز تمام نفتی شامل پشتیبانی فعالیت‌های اکتشافی، تولید در دریا و خشکی و پس از آن مرحله تولید، صادرات و محصولات در منطقه پارس سه است.

مدیرعامل پتروپارس با اعلام اینکه در مرحله نخست این MOU امکان سنجی توسعه پارس ٣ از سوی شرکتهای اینتراویل ایتالیا، شرکت پتروپارس و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انجام خواهد شد که مدت زمان این مطالعات هشت ماه است، تصریح کرد: گام نخست این تفاهمنامه که میان سازمان منطقه ویژه، پتروپارس و اینتراویل ایتالیا امضا شده است شامل مطالعات امکان سنجی برای توسعه منطقه پارس ٣ با سرمایه گذاری اینتراویل خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره تجربه شرکت اینتراویل در سرمایه گذاری ساخت بنادر بزرگ در آفریقا، اظهار داشت: شرکت اینتراویل برای حضور در ایران از پتروپارس درخواست همکاری کرد که در چند جلسه مذاکره و بررسی مناطق آزاد و ویژه، این تفاهمنامه اکنون امضا شده است.

شمس یادآور شد: با امضای این تفاهمنامه وارد مرحله امکان سنجی کامل پروژه به منظور توسعه منطقه پارس ٣ شده‌ایم که در صورت مثبت بودن نتایج مطالعات، وارد مرحله سرمایه گذاری اصلی با حضور شرکت اینتراویل ایتالیا خواهیم شد.

وی با اشاره به سابقه حضور اینتراویل در صنعت نفت ایران خاطرنشان کرد: اینتراویل سابقه همکاری با پتروپارس را در فاز ١٢ پارس جنوبی دارد، به همین دلیل پتروپارس را به عنوان بازوی فنی خود در توسعه پارس ٣ انتخاب کرده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار