۳۶۰۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی ملارد/ضرورت حمایت مردم از بهزیستی

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی قربانی مدیر بهزیستی شهرستان ملارد در جشن گلریزان این مجموعه که شامگاه پنجشنبه شب در سالن آسمان این منطقه و با حضور جمعی از مسئولان محلی، شهرستانی و هنرمندان سینما و تلویزیون برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت:هر ساله در چنین ماه مبارکی، مراسمی تحت عنوان گلریزان برگزار می شود که در قالب آن کمک های نقدی و غیر نقدی برای حمایت از مددجویان تحت پوشش بهزیستی ملارد جمع آوری می شود.

وی افزود:خیرین نقش بسزایی در بهبود و ارتقای کمی و کیفی خدمات به جامعه هدف بهزیستی ایفا می کنند و کمک ها و حمایت های این گروه در پیشبرد اهداف و تأمین مطلوب تر نیازها و الزامات مددجویان اعم از هزینه های تحصیلی، تأمین مسکن، معیشت و...موثر و کارآمد است.

قربانی گفت:در حال حاضر سه هزار و ۶۰۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی ملارد قرار دارند که عمده ترین دغدغه آن ها به تأمین مسکن و بحث اشتغال معطوف می شود.

مدیر بهزیستی شهرستان ملارد عنوان کرد:۹ مرکز فعال در این شهرستان، میزبان و پذیرای ۵۰۰ مددجو است و از عموم مردم درخواست می کنیم با مراجعه به این مراکز و دیدار با مددجویان و این قشر نیازمند، حمایت و پشتیبانی های معنوی خود را از این عزیزان دریغ نکنند.

قربانی گفت:بدون تردید کمک های مالی تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت زندگی مددجویان ایفا می کند اما نباید از نظر دور داشت که در کنار پشتیبانی های مالی، نیاز این طیف از جامعه به حمایت روحی و روانی نیز اصل حائز اهمیتی است که باید توجه ویژه ای به آن مبذول شود.

فقیرترین افراد حریص ترین آن ها هستند

حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه ملارد با اشاره به اجر فراوان کمک به مستمندان و فقرا اظهار داشت:این توفیق الهی در این ماه عزیز ثمرات بسیاری در پی دارد و می طلبد ازاین فرصت، نهایت برداشت را داشته باشیم.

وی افزود:یکی از چهار سوال اصلی که در آخرت اهل جهنم را با آن مواخذه می کنند، در خصوص کمک به فقرا و نیازمندان بوده و این موضوع موید اهمیت و جایگاه دستگیری از فقرا و نیازمندان است.

امام جمعه ملارد عنوان کرد:امید است از این توفیق برخوردار شویم که از آنچه خداوند تبارک و تعالی به ما واگذار کرده،  ثمرات و برکات کافی را ببریم.

حب مردم به هنرمندان در جذب کمک های مردمی برای جامعه هدف بهزیستی موثر است

رضا بنفشه خواه هنرمند و بازیگر سینما و تلویزیون در حاشیه این مراسم  در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص نقش موثر حضور هنرمندان در جذب کمک های نقدی و غیر نقدی برای جامعه هدف بهزیستی، عنوان کرد: اگر چه ممکن است برخی هنرمندان از لحاظ مالی قادر به ارائه کمک های نقدی چندانی نباشند اما موهبتی که پروردگار حق تعالی به این قشر عطا کرده که بواسطه آن می توانند در جذب کمک های مردمی مطلوب اثر واقع شوند.

وی افزود:این موهبت به حب و محبت مردم به هنرمندان باز می گردد که با عنایت به برخورداری ما از چنین نعمت وتوفیقی، تلاش می کنیم با حضور در مراسم گلریزان به سهم خود گام کوچکی دراین مسیر طولانی برداریم.

گفتنی است در پایان این مراسم بیش از یک میلیارد ریال در راستای حمایت از گروه های تحت پوشش بهزیستی این شهرستان جمع آوری شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار