X بستن تبلیغات
5. Fixed

ابلاغ آیین‌نامه فعالیت اساتید در شرکت‌های دانش‌بنیان به دانشگاه‌ها در ماه رمضان

خسرو پیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری علم و فناوری وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه حرکت به سمت نسل سومی شدن دانشگاه‌ها و ایجاد دانشگاه کارآفرین اولویت وزارت علوم در دانشگاه‌ها است، گفت: ما در وزارتخانه بسترهایی را برای تحقق این امر فراهم می‌کنیم به طوری که در حال حاضر این مسئله مطرح است که اساتید چگونه شرکت دانش بنیان ایجاد کنند و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به چه صورت باید انجام گیرد که بر این اساس آیین‌نامه شرکت‌های دانش‌بنیان اساتید و شرکت‌های مشارکتی با دانشگاه‌ها تدوین شده است.

وی اضافه کرد: ویرایش نهایی این آیین‌نامه را انجام دادیم و در ماه رمضان به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود که بر اساس این آیین‌نامه اساتید می‌دانند که چه مقدار برای کارهای فناوری زمان بگذارند و بر اساس قانون فرصتی به اساتید داده می‌شود تا تحقیقات آزمایشگاهی را به شکل فناوری بررسی کنند و از حمایت‌های دانشگاه هم بهره‌مند شوند.

پیری گفت: این آیین‌نامه یک بستر برای تحقق دانشگاه نسل سوم است یعنی شرایط پشتیبانی حضور اساتید در بحث فناوری فراهم می‌شود، البته هدف این نیست که تمام اساتید شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنند بلکه هدف این است که کارهای تحقیقاتی آزمایشگاهی به صورت یک نواوری و امتیاز دربیاید.

وی افزود: از این طریق اساتید می‌توانند امتیاز فناوری‌های خود را به فروش برسانند و این یک درآمد برای اساتید و دانشگاه محسوب می‌شود که فعالیت اساتید در حال حاضر آغاز شده و ابلاغ آیین‌نامه می‌تواند موانع کاری را برطرف کند.

پیری با بیان اینکه آیین‌نامه به بحث ابلاغ به دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، گفت: حدود 15 دانشگاه بزرگ در پیش‌نویس آیین نامه دخیل بودند و سعی کردیم بدنه دانشگاه‌ها نیز دخیل باشند. البته آیین نامه یکساله است و اگر در اجرا مشکلی به وجود آید اصلاح می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/O1XKBH

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار