X بستن تبلیغات
5. Fixed

“پروژه تانگو” گوگل دیگر تنها “تانگو” نام خواهد داشت

شاهد رونمایی تبلت Phab 2 Pro از جانب لنوو بودیم؛ این تلبت جدید و عجیب اولین محصولی است که از فناوری واقعیت افزوده بهره می‌برد؛ این پروژه که محصول مشترک گوگل و لنوو است تاکنون پروژه تانگو نامیده می‌شد؛ اما از اکنون به بعد تنها با نام تانگو آنرا خواهیم شناخت.

معرفی محصول جدید تانگو از جانب جانی لی، مدیر فنی این پروژه در مراسم رسمی لنوو انجام شد. لوگوی جدیدی نیز برای تانگو طراحی شده که یک مثلث زرد رنگ را تشکیل می‌دهد که داخل آن یک مکعب قرار گرفته است. تانگو قادر است فضای سه‌بعدی را در محیط ترسیم کند؛ به این ترتیب این لوگو به لحاظ مفهومی با عملکرد این محصول جدید کاملا جور در میاید. از طرف دیگر با طراحی اپلیکیشن‌های پلی‌‌استور و پلی موزیک نیز سازگاری دارد.

تانگو در واقع پروژه‌ای در گروه فناوری پیشرفته گوگل و گروه پروژه‌های گوگل بود، در گوگل این واحد به اختصار ATAP نامیده می‌شود،‌در این گروه شاهد پروژه‌های جذاب دیگری نظیر پروژه آرا و پروژه Jacquard نیز هستیم. مدیر این پروژه تاکید دارد که نام انتخاب شده با سخت‌افزار و نرم‌افزار به خدمت گرفته شده در تانگو همخوانی کامل دارد. آقای لی در ادامه صحبت‌های خود متذکر شد که تانگو یکی از برنامه‌‌های هزینه بردار گوگل را تشکیل می‌دهد. وی اشاره کرد که تیم تانگو از ابتدا تاکنون رشد خوبی داشته‌اند. این پیشرفت باعث شده تا شاهد رونمایی Phab 2 Pro باشیم، انتظار می‌رود این محصول تا اواخر سال جاری روانه بازار شود و با این حساب زمان آن رسیده تا عبارت پروژه از پروژه تانگو حذف شود.

به این ترتیب می‌توان گفت تانگو به بلوغ خود رسیده است. البته لازم به ذکر است که واقعیت افزوده‌ای که گوگل آنرا در تانگو برای کاربران به ارمغان آورده هنوز جای کار دارد و احتمال استقبال از این تبلت ۶.۴ اینچی لنوو از جانب مشتریان بسیار کم است. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان گفت تبلت واقعیت افزوده تانگو از جانب گوگل راهی بازار می‌شود تا پس از دریافت بازخورد کاربران نسخه‌های بهتری را از این محصول آینده دار شاهد باشیم.

theverge.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار