X بستن تبلیغات
5. Fixed

منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیا

وب‌سایت بدونیم: برخی از این معبدها قرن ها پیش و برخی هم با معماری مدرن ساخته و بنا شده اند. ده ها و شاید قرن ها طول کشیده است تا این معابد به حقیقت بپیوندند اما برخی از آن ها نیز تنها چند سال پس از این که فکر ساختشان به ذهن معمارش خطور کرده است بنا شده اند. تنها یک نکته هست که در تمام این معابد مشترک است: این ها شاهکارهای معماری منحصر به فردی هستند که میلیون ها نفر را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند.

کلیسای جامع میلان در میلان، ایتالیا

زیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا دومین کلیسای بزرگ گوتیک در دنیا می باشد. در قسمت های فوقانی این کلیسا مجسمه هایی نصب شده اند که بر تمام شهر نظاره گر هستند. ساخت این کلیسا ۶ قرن به طول انجامیده است.
پارو تاکشانگ در پارو، بوتانزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین معبد بودایی در لبه صخره هایی در منطقه پارو در بوتان ساخته شده است. بر اساس افسانه های بومی "گورو پادماساموا” بر پشت ماده پلنگ ها به این صخره برای عبادت می آمده است. به همین دلیل نام دیگر این معبد لانه ببر می باشد.
مسجد شیخ زاید در ابوظبی، امارات متحده عربیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین مسجد حدود ۴۰۰۰۰ عابد را می تواند در خود جای دهد. این مسجد شامل ۸۲ گنبد به طرح مراکشی و ۱۰۰۰ ستون می باشد که همه آن ها از سنگ های مرمرین و قیمتی ساخته شده اند. سالن اصلی عبادت این مسجد با بزرگترین فرش دستباف پوشانده شده است.
کلیسای هالگریم در ریکیاویک، ایسلندزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسای لوتران بزرگ ترین کلیسا در ایسلند می باشد و در میان بلندترین ساختمان های کشور در مرتبه ششم قرار دارد.
معبد لوتوس در دهلی نو، هندوستانزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین معبد برای مردم هند مظهر آرامش و پاکی است و یکی از پربازدیدترین مکان های دنیا به شمار می آید.
کلیسای لاس لجس، کلمبیازیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیا

این کلیسای نئو گوتیک روی پلی در رودخانه Guaitara بنا شده است. دو کشیش فرانسیسکن از کلمبیا و اکوادور وظیفه مراقبت معنوی از این مکان مقدس را دارند.
کلیسای کوچک کامپی در هلسینکی، فنلاندزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین مکان به کلیسای سکوت نیز معروف است و هر شخصی صرفنظر از باورها و اعتقاداتش می تواند در این کلیسا لحظاتی سکوت را تجربه کند. در این مکان هیچ نوع خدمات مذهبی ارائه نمی شود بنابراین هر فردی می تواند شلوغی شهر را رها کرده و به این مکان آرام برای لحظاتی پناه بیاورد.
معبد آنگکور وات در کامبوجزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیامعنی لغوی آنگکور وات، شهر معابد است. این مجموعه معابد بزرگترین مکان مقدس و مذهبی با متراژ ۱٫۶۲۶٫۰۰۰ متر مربع در کل دنیا می باشد.
کلیسای زیارتی مریم مقدس در جزیره بلد، اسلوونیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا در تنها جزیره اسلوونی قرار دارد و برای رفتن به آن باید با قایق از آب ها عبور کرده و ۹۹ پله سنگی را بالا رفت.
کلیسای دانشکده افسری آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده در کلرادوزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا نمونه کلاسیک معماری مدرن است و چندین مذهب و فرقه را در خود جای می دهد. فرقه های کاتولیک، پروتستان، یهود، بودا و مسلمان.
کلیسای Paoay در ایلوکوس شمالی، فیلیپینزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیا

این کلیسا یکی از کلیساهای باروک در فیلیپین می باشد.
کلیسای جامع سنت پاتریک در ملبورن، استرالیازیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا بزرگ ترین و بلندترین کلیسای استرالیا می باشد.
کلیسای سبز در بونس آیرس، آرژانتینزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسای کاتولیک که به باغ زیتون نیز معروف است به دلیل پیچک هایی که تمام نمای آن را پوشانیده اند یکی از جالب ترین مکان های مقدس در دنیا شده است.
معبد مورمون ها، کالیفرنیا، ایالات متحدهزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیاتمامی نمای این معبد از تراشه های سنگ مرمر ساخته شده که به آن درخشش سپیدی داده است. این رنگ از طرفی نماد پاکی و طهارت است. توریست های این معبد اجازه ورود به آن را ندارند.
مسجد کریستال در کوالا ترنگانو، مالزیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا در پارک میراث اسلامی در جزیره مصنوعی ساخته شده است.
کلیسای اصلاحی هلندی در آفریقای جنوبیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا بهترین نمونه معماری گوتیک اولیه در آفریقای جنوبی می باشد.
صومعه تانگ کالات، میانمارزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین معبد بودایی در ارتفاع ۷۰۰ متر بالاتر از سطح اقیانوس در قله کوه پوپا بنا شده است. بازدیدکنندگان این معبد ملزم هستند ۷۷۷ پله را برای رسیدن به آن بپیمایند.
کلیسای جامع سنت باسیل در مسکوزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا در قرن ۱۶ به دستور ایوان مخوف برای این که پیروزی بر کازان و دولت خانات آستراخان را جشن بگیرند ساخته شد. بر اساس افسانه های مسکو ایوان معمار و سازندگان این بنا را کور کرد تا دیگر نتوانند بنایی مشابه آن جایی بنا کنند.
کلیسای بورگوند استیو، نروژزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین معبد که در سالهای ۱۱۸۰ تا ۱۲۵۰ پس از میلاد مسیح ساخته شده است یکی از قدیمی ترین کلیساهای چوبی نروژ محسوب می شود.
معبد وات آرون، بانکوک، تایلندزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیانام این معبد از نام خدای هندی آرونا که خدای خورشید است گرفته شده است.
کلیسای لاساگرادا فامیلیا در بارسلونا، اسپانیازیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسای کاتولیک روم توسط معمار اسپانیایی Antoni Gaudí در سال ۱۸۸۲ بنا شده است و اکنون از پر بازدیدترین جاذبه های بارسلونا می باشد
کلیسای شفاف در لیمبورگ، بلژیکزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیااین کلیسا در سال ۲۰۱۱ بنا شده است. ارتفاع آن ۳۲ فوت و از ۱۰۰ لایه و ۲۰۰ ستون فولادی ساخته شده است. این ساختمان منحصر به فرد ترین ساختمان چوبی است که گویی در مناظر طبیعت ناپدید می شود. البته بستگی به بعد نگاه فرد بازدید کننده دارد. برخی می گویند از فاصله دور ساختمان به حالت معلق به چشم می خورد.
کلیسای ایاصوفیه در استانبول، ترکیهزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیاایا صوفیه کلیسای ایلخانی مسیحی ارتدوکس یونان سابق می باشد. این کلیسا که در سال ۱۴۵۳ بنا شده است به عنوان مسجد امپراطوری مورد استفاده قرار می گرفت و در سال ۱۹۵۳ به عنوان موزه.
کلیسای سنت آن در ویلنیوس، لیتوانیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیا

این کلیسا یکی از بهترین نمونه های معماری سبک گوتیک می باشد.
معبد کندی پرامبانان در اندونزیزیباترین و منحصر به فرد ترین کلیساها و معابد دنیاپرامبانان بزرگ ترین مجموعه معابد هندو در اندونزی و بزرگترین در جنوب شرقی آسیا می باشد. ارتفاع ساختمان مرکزی و چندین ساختمان دیگر ۴۷ متر می باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار