X بستن تبلیغات
5. Fixed

ما قصد داریم حضور خود را در شرق ناتو افزایش دهیم

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ینس استولتنبرگ در کنفرانس خبری با مارک روته نخست وزیر هلند گفت: هلند عضو متعهد ناتو است و شما به شیوه های مختلف به دفاع جمعی ما در اروپا و حفظ ثبات در اطراف ما کمک کرده اید زیرا اگر اطراف ما ثبات داشته باشد ما امنیت بیشتری خواهیم داشت. 

دبیر کل ناتو گفت: ما درباره نشست ناتو در ورشو در ماه جولای گفتگو کردیم. این نشست مهمی خواهد بود زیرا ناتو باید به فضای امنیتی چالش برانگیزتر از حمله بیشتر روسیه به شرق و آشوب در جنوب پاسخ دهد.

ینس استولتنبرگ گفت: من از عزم قوی ناتو برای دفاع جمعی تقدیر می کنم. ما قصد داریم حضور خود را در شرق ناتو افزایش دهیم. هلند به افزایش آمادگی نیروهای ما کمک کرده است. ما همچنین در حال حل چالش ها در جنوب هستیم و باید برای راههای برای حفظ ثبات در اطراف ما در نشست ورشو پیدا کنیم. ما باید نیروهای محلی را توانمند سازیم تا خود با تروریسم مبارزه و ثبات را در کشور خود برقرار کنند. ما می توانیم به آنها کمک کنیم و آموزش دهیم و ظرفیت را برای آنها فراهم کنیم.

وی گفت: ناتو بخشی از تلاش بین المللی برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی بوده است. هلند در حال کمک در این زمینه است. 

دبیر کل ناتو گفت: ما همچنین در حال افزایش همکاری با اتحادیه اروپا هستیم. ما در ماه گذشته توانستیم پیشرفتی در این زمینه داشته باشیم و به توافقی در زمینه فضای مجازی با اتحادیه اروپا رسیدیم. / صدا و سیما

202

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار