داعش درحال شکست خوردن است/ تغییر چهره برای فرار از مهلکه

به گزارش جام نیوز، روزنامه سان فرانسیسکو کرونیکل (San Francisco Chronicle) در گزارشی به شکست های اخیر داعش در منطقه پرداخته است.

 

 

این روزنامه کثیرالانتشار آمریکایی نوشت: داعش در سوریه، عراق و لیبی درحال شکست خوردن و عقب نشینی است.

 

 

براساس این گزارش، مبارزان تحت حمایت آمریکا در سوریه روز پنجشنبه از سه طرف به سوی یک مقر داعش در نزدیکی مرزهای ترکیه پیشروی کردند.

 

 

سان فرانسیسکو کرونیکل افزود: از سوی دیگر نیروهای ویژه ارتش عراق با تحت فشار قرار دادن داعش به اعماق فلوجه –یکی از آخرین استحکامات شبه نظامیان داعش در غرب عراق- نفوذ کرده اند.

 

 

در ادامه این گزارش آمده است: در لیبی نیز نیروهای وفادار به دولت تحت حمایت سازمان ملل درحال پیشروی هستند و شبه نظامیان داعش درحال فرار کردن از مواضع خود در شهر سرت می باشند.

 

 

گزارش ها حاکی از آن هستند که برخی تروریست های داعش با تغییر چهره خود را به میان شهروندان غیرنظامی کشانده اند تا از مهلکه بگریزند.

 

 

راشاتودی (RT) نیز در گزاشی آورده است: "ارتش سوریه"، "مبارزان عرب تحت حمایت آمریکا" و "مبارزان کرد" داعش را تحت فشار قرار دادند.

 

 

براساس این گزارش، داعش در شرایط سختی در سوریه گرفتار شده و این درحالی است که مبارزانی که از سوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا حمایت می شوند از شمال پیشرفت هایی را به دست آورده اند.

 

 

راشاتودی افزود: در همین حال، ارتش سوریه نیز که تحت حمایت روسیه قرار دارد از مناطق جنوب غربی به سمت پایتخت تروریست ها پیشروی کرده است.

 

111

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار