مهم‌ترین دستاورد برجام از زبان عراقچی

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امورخارجه گفت: حفظ استقلال مملکت مهم‌ترین دستاورد برجام بود و مذاکرات هسته‌ای سایه تهدید را از سر ایران دور کرد.

خبرگزاری فارس: سیدعباس عراقچی دقایقی پیش در جشن بزرگداشت حماسه 24 خرداد که با حضور شماری از مردم و مسؤولان در سرخه، زادگاه حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: مذاکرات هسته‌ای سایه تهدید و زیاده‌خواهی‌ها را از سر ایران و مردم کشورمان دور کرد و تحریم‌هایی که به خاطر هسته‌ای بر ما تحمیل شده بود، را لغو کرد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین دستاورد برجام، حفظ استقلال مملکت بود و شعاری که مردم کشورمان در طول سال‌ها سر می‌دادند و تأکید داشتند «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»، را تثبیت کرد.

عضو تیم مذاکره‌کننده ایران با گروه 1+5 در موضوع هسته‌ای گفت: این حق در مذاکرات هسته‌ای تثبیت شد و آنهایی که می‌گفتند حق ندارید آب سنگین داشته باشید، در نهایت این حق را به رسمیت شناختند و ملت ایران ثابت کردند دستیابی به انرژی هسته‌ای حق مسلم آنهاست.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار