واکنش حزب‌الله به عملیات شهادت طلبانه تل آویو

 به گزارش فرهنگ نیوز، به نقل از المنار، حزب الله لبنان امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای عملیات شهادت طلبانه دو جوان فلسطینی در تل آویو را تبریک گفت.

حزب الله در این بیانیه تاکید کرد: این عملیات ثابت می کند که اشکال مختلف ظلم و فشار و تجاوزی که صهیونیستها و حامیان آنها در منطقه و جهان انجام می دهند، هرگز خللی در عزم و اراده فلسطینیان وارد نمی کند و  آن‌ها را از حق قانونی خود در سرزمینشان منصرف نخواهد کرد. همچنین جنایات صهیونیستها موجب نمی شود که مردم فلسطین تاریخشان را فراموش کنند و نسبت به ساختن آینده بدون رژیم صهیونیستی کوتاهی کنند.

حزب الله در این بیانیه ضمن ستودن روح مبارزه با اشغالگری از ملتهای عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان خواست که حمایتهای همه جانبه خود بویژه در عرصه های مادی و رسانه ای و سیاسی در اختیار ملت فلسطین قرار دهند تا آنها بتوانند به مقاومت و انتفاضه ادامه دهند و هدف مشروع خود را که همان آزادی از چنگال اشغالگران است محقق کنند.

تل‌آویو چهارشنبه‌شب شاهد عملیات شهادت طلبانه دو جوان فلسطینی در یک مجتمع تجاری نزدیک مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی بود.

در این عملیات چهار صهیونیست کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند که حال چهار نفر از آنها وخیم است.

این دو جوان فلسطینی عضو یک خانواده در شهرک یطا در شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن بودند که به‌ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی و بازداشت شدند.

داود شهاب از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تبریک عملیات چهارشنبه‌شب دو جوان فلسطینی در شهر تل‌آویو گفت: کسی که به خاموش کردن انتفاضه قدس دل بسته است، شکست خورده است.

وی تأکید کرد: ملت فلسطین همچنان در وضعیت قیام و انتفاضه باقی خواهند ماند و از حق خود تا بیرون راندن اشغالگران و بازپس‌گیری کامل خاک فلسطین دفاع خواهند کرد.

داود شهاب با اعلام اینکه ملت فلسطین به انتفاضه خود ادامه خواهد داد، افزود: عملیات دلاورانه تل‌آویو برملا کننده شکنندگی امنیتی اسرائیل است و این عملیات پاسخی طبیعی به جنایات اشغالگران به شمار می‌رود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار