حبس ۶۰ساعته دختربچه معلول در سلول انفرادی

به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"،  رفتار وحشتناک مأموران پلیس شهر «ساسکس» انگلیس در برخورد با یک دختر معلول جنجال‌آفرین شد.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، نیروی پلیس این شهر یک دختربچه معلول 11ساله را در حالی که به دستان و پاهایش دستبند زده بودند در یک سلول انفرادی به‌مدت 60 ساعت حبس کردند.

خبر این اتفاق تأمل‌برانگیز و جزئیات آن، توسط  «انجمن مستقل شکایات از رفتار پلیس انگلیس» (IPCC) در اختیار رسانه‌های خبری قرار گرفته است.

بر اساس گزارشی که این انجمن در این رابطه منتشر کرده، این دختر 11ساله در چهار نوبت مختلف و در مجموع به‌مدت 60 ساعت تنها در یک سلول و در حالی که دستان و پاهایش را با دست‌بند و پابند بسته بودند در بازداشت نگهداری شده است.

گزارش با اشاره به مشکلات روحی و روانی این دختر که دچار معلولیت ذهنی است می‌نویسد که وی 3 بار توسط پلیس به‌دلیل رفتارهای چالش‌برانگیزش بازداشت شده است و پلیس او را به‌مدت 60 ساعت در یک سلول و بدون اطلاع دادن به خانواده‌اش حبس کرده است.

مادر این دختر در بیانیه‌ای که از طریق وکلای این خانواده در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، گفت: "برخورد پلیس با دختر من یک کابوس برای هر دوی ما بود".

وی درباره شرایط روانی و معلولیت دخترش افزود: "او گاهی اوقات رفتاری چالش‌برانگیزانه انجام می‌دهد که آنچه در آن زمان نیاز دارد صبوری است و حمایت مادرانه؛ نه دستبند و زندان".

وی در حالی که اشک می‌ریخت خطاب به نیروی پلیس گفت: نمی‌توانم درک کنم که چطور آنها به یک دختر 11ساله معلول دست‌بند و پابند زده‌اند.

وی در نهایت از پلیس این شهر خواست که هرچه سریع‌تر از رخ‌دادن این اتفاق‌ها و رفتار وحشتناک با کودکان جلوگیری کنند.

  تسنیم

110

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار