شهر سلمانشهر -آکا

1395/03/20

ایرانگردی ، ایرانشناسیتوصیه های سفر

آکاایران: شهر سلمانشهر

سلمان شهر(متل قو) یکی از شهرهای استان مازندران در ایران است.

گردشگری آکا ایران
,مجله،آکا ایران،آکا ایران،مجله اینترنتی،شهر سلمانشهر،متل قو،جاذبه های گردشگری،جاذبه های گردشگری سلمانشهر یا متل قو،سلمانشهر،ایرانگردی،گردشگری,[categoriy]

شهر سلمانشهر -آکامجله،آتا ایران،مجله اینترنتی آتا ایران،مجله اینترنتی،شهر سلمانشهر،متل قو،جاذبه های گردشگری،جاذبه های گردشگری سلمانشهر یا متل قو،سلمانشهر،ایرانگردی،گردشگری

آکاایران: شهر سلمانشهر


سلمانشهر با جمعیت ۱۳۵۰۰ نفر در ۲۰ درجه و ۵۱ دقیقه طول شرقی و ۴۱ درجه و ۳۶ دقیقه عرض شمالی واقع شده است و از نظر آخرین تقسیمات کشوری واقع در شهرستان عباس آباد و بخش سلمان شهر می باشد. سلمان شهر از شمال به دریای خزر واز جنوب به رشته کوه البرز از شرق به شهر کلارآباد واز غرب به شهر عباس آباد منتهی می گردد. مساحت این شهر بالغ بر۷۵۰ هکتار است و در فاصله ۱۹۴ کیلومتری غرب ساری مرکز استان و ۲۱۶ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد.

تاریخچه

به گزارش آکاایران: سلمان شهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب اسلامی برای این شهر انتخاب شده است. در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می شد و به دلیل وجود متلی به نام قو در این شهر آن را متل قو نیز می شناختند. سلمان شهر شهر جدیدی است که با شروع شهرک سازی در اوایل سال ۱۳۴۰ توسط جمشید جوانشیر تاسیس شد و در سال ۱۳۴۱ دارای شهرداری شد و نخستین شهردار این شهر خانم فیروزگر همسر آقای جمشید جوانشیر بود. اولین شهرک در این منطقه دریاگوشه نام داشت.

جاذبه های گردشگری

مجاورت با دریای خزر و داشتن ساحل ماسه ای مناسب در تمامی نواحی شمالی شهر ارتفاعات ییلاقی و جنگلی زیبا در دامنه کوه البرز در نواحی جنوبی شهر، فاصله ای اندک بین ساحل دریا و دامنه کوه، و نزدیکی غاری استثنایی به نام غار دانیال جذابیت این منطقه را دو چندان کرده است. در ایام تعطیلات جمعیت این شهر به ۲۰۰هزار نفر نیز افزایش می یابد.


توصیه های سفر - سیران

توصیه های سفر -

 مطالب مرتبط

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار