وقوع گرد و غبار در جنوب‌غرب کشور از جمعه

وقوع گرد و غبار در جنوب‌غرب کشور از جمعه

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۷

تصاویر دریافتی از ماهواره گردوغبار را در شمال غرب عراق نشان می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود بعدازظهر جمعه شرایط برای وقوع گردوغبار در جنوب غرب کشور مهیا باشد.

به گزارش جهان به نقل از فارس، براساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی امروز در استان گیلان و روزهای جمعه و شنبه در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان رگبار باران گاهی رعدوبرق رخ خواهد داد؛ شدت بارش‌ها امروز و فردا در استان گیلان است.
 
علاوه بر این در ساعات بعدازظهر امروز در شمال غرب و برخی نقاط نیمه شرقی کشور، شاهد وقوع رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط باد و گردوخاک خواهیم بود.
 
همچنین روز جمعه در برخی نقاط شمال غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌‌های جنوبی البرز، شمال شرق و روز دوشنبه در شمال غرب و شمال شرق کشور، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط باد و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
 
تصاویر دریافتی از ماهواره گردوغبار را در شمال غرب عراق نشان می‌دهد که با حرکت آن به سمت شرق انتظار می‌رود بعدازظهر امروز در برخی نقاط شمال غرب و غرب این پدیده همراه با کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی رخ دهد.
 
پیش‌بینی می‌شود بعدازظهر جمعه شرایط برای وقوع گردوغبار در جنوب غرب کشور مهیا باشد.
 
در 3 روز آینده در استان‌های نیمه شرقی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
 
امروز و روز شنبه خلیج فارس و در 3 روز آینده شرق دریای عمان مواج است.
 
آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با احتمال باد و گردوخاک در بعدازظهر و افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 35 و 20 درجه خواهد بود.
 
در 24 ساعت آینده اهواز با دمای 48 درجه بالای صفر و پس از آن قم با دمای 41 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرهای کشور و شهر کرد با دمای 6 درجه بالای صفر و اردبیل با دمای 9 درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرهای کشور هستند.

کد مطلب: 496618

Share/Save/Bookmark

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار