Xبستن تبلیغات

هندی ها بدهی نفتی به ایران را با کمک بانک آلمانی پرداخت می کنند

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، پالایشگران هندی به دلیل تاخیرهای اتفاق افتاده در مسیرهای پرداخت دیگر، برای پرداخت بدهی خود به ایران از کمک استیت بانک هند و بانک آلمانی ئی آی اچ استفاده می کنند.
پالایشگران هندی با توجه به پایان یافتن تحریم های ایران درماه گذشته میلادی، پرداخت بدهی حدود ٦ میلیارد و ٦٠٠ میلیون دلاری خود را به ایران آغاز کردند.
براساس گزارش رویترز ، نخستین پرداخت ها با کمک یونیون بانک هند و از طریق بانک خلق (هالکبانک) ترکیه انجام گرفت. با این همه، برخی سختگیری ها از سوی یونیون بانک سبب شد پالایشگران نسبت به تأخیر احتمالی در پرداخت های خود، نگران شوند.
با توجه به تمایل هندی ها برای استمرار خرید نفت از ایران و همچنین سرمایه گذاری در این کشور، پالایشگران هندی درباره پرداخت سریع تر بدهی های خود به ایران تلاش می کنند.
منابع دولتی و صنعتی اعلام کردند از ماه ژوئن سال جاری میلادی، پالایشگران هندی بدهی خود را به ایران از طریق استیت بانک هند و بانک ئی آی اچ انجام می داده اند این روش سبب شتاب در پرداخت ها می شود، زیرا حساب اصلی بیشتر پالایشگران در استیت بانک است.
یکی از مسئولان ارشد یونیون بانک هند تأیید کرد که این بانک دیگر در پرداخت بدهی پالایشگران هندی به ایران دخالتی ندارد. بانک خلق و بانک ئی آی اچ در این باره اظهار نظر نکردند.
پیش از این یک مقام رسمی هند گفت: دهلی نو بابت خرید نفت خام از ایران 5.9 میلیارد دلار به تهران بدهکار است و تحریم های غرب باعث شده تا هند نتواند این مبلغ را به ایران پرداخت کند.

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار