قابلیت ذخیره شارژ باتری مرورگر اُپرا از حالت بتا خارج شد و در دسترس عموم قرار گرفت

مرورگر اُپرا وعده داده بود که قابلیت ذخیره شارژ باتری را در اختیار تمامی کاربران قرار دهد و اکنون این ویژگی در نسخه جدید اپرا از حالت آزمایشی و بتا خارج شده و در دسترس تمامی کاربران قرار گرفته است.

اگر اخبار فارنت را دنبال کرده باشید؛ حتما به خبر قابلیت ذخیره شارژ باتری در نسخه جدید مرورگر اپرا برخورده‌اید؛ این ویژگی تاکنون به صورت آزمایشی در اختیار کاربران قرار داشت و از قرار معلوم سربلند از این آزمایش بیرون آمده و اکنون در اختیار تمامی کاربران قرار دارد.

Opera Battery usage
با این حساب کاربران ویندوز، Os X و گنو/لینوکس قادر به استفاده از نسخه جدید و رسمی مرورگر اپرا مجهز به ویژگی ذخیره شارژ باتری هستند.

این ویژگی زمانی که لپ‌تاپ از باتری استفاده می‌کند کاربرد دارد و فرآیند آن هم بسیار ساده است. در حین استفاده از نسخه جدید مرورگر اپرا اگر لپ‌تاپ کاربر از باتری استفاده کند، اپرا به صورت خودکار استفاده از باتری را شناسایی کرده و آیکون کوچکی در کنار نوار آدرس نمایان می‌شود تا با فعال کردن این آیکون مصرف باتری در حین مرور صفحه‌های اینترنتی کم‌تر شود.

پس از فعال کردن این گزینه، تمامی موراد مربوط به ذخیره مصرف شارژ باتری لپ‌تاپ به صورت خودکار در پس‌زمینه کارِ کاربر در حین مرور صفحات وب اعمال می‌شود، کاهش مصرف تب‌های باز شده و غیر فعال، توقف پلاگین‌های غیر ضروری و غیر فعال کردن موقتی انیمیشن‌های مربوط به تم مورد استفاده اپرا از مواردی است که برای ذخیره مصرف انرژی در حین استفاده از باتری توسط مرورگر اپرا انجام می‌شود.

opera Battery Usage 2
اپرا مدعی است این ویژگی جدید تا میزان ۵۰ درصد به افزایش عمر باتری در حین مرور صفحه‌های اینترنت کمک می‌کند. اپرا به صورت خودکار از باز شدن صفحه‌های تبلیغ اینترنتی نیز جلوگیری می‌کند که این امر نیز در کاهش مصرف انرژی باتری لپ‌تاپ تاثیر زیادی دارد. این روزها مرورگر اپرا مانند سابق طرفدار ندارد و باید دید این ویژگی جدید و کارآمد تا چه اندازه خواهد توانست تعداد کاربران اپرا را افزایش دهد.

gsmarena.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار