پيوست زيست محيطی منطقه ويژه اقتصادی نمين تكميل نشده است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن قاسم پور پیش از ظهر پنج شنبه در گردهمايی اعضای كانون های پرورش فكری كودك و نوجوان اردبيل به مناسبت هفته محیط زیست تصريح كرد: تمامي واحدهای صنعتی بزرگ ملزم به برخورداری از پيوست زيست محيطی هستند.

وی افزود: در حال حاضر اين پيوست برای ۵۱ صنعت بزرگ در نظر گرفته شده و مشاور طرح ملزم به مطالعه زيست محيطی طرح و ارائه گزارش آن است.

معاون نظارت و پايش محيط زيست استان تاكيد كرد: مشاور منطقه ويژه اقتصادی در دست بررسی وضعيت زيست پروژه است و در صورت تكميل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته قاسم پور علاوه بر اين دهكده صنعتی سبلان نيز مطالعات ارزيابی زيست محيطی را تحويل داده كه در دست بررسی بوده و به كميته داوری سازمان ارجاع شده است.

وی اضافه كرد: از كل ۷۰ واحد آلاينده استان طی پنج سال گذشته با پيگيری هاي مداوم در حال حاضر فقط ۲۷ واحد آلاينده است.

به گفته قاسم پور واحد آلاينده به منظور رفع ايرادات در ابتدا اخطار دريافت می كند و در صورتی كه اين اخطار اثر گذار نبود نام واحد به ليست واحدهای آلاينده اضافه می شود.

معاون نظارت و پايش محيط زيست استان تاكيد كرد: در نظر داريم با برنامه های مختلف آلايش آب و خاك واحدها مهار شود تا بتوانيم واحد را از ليست آلايندگی خارج كنيم.

وی افزود: واحد آلاينده موظف است يك درصد از فروش خود را به عنوان عوارض به شهرداری و دهياری همان منطقه اختصاص دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار