X بستن تبلیغات
5. Fixed

بارندگی در شمال، گرد و غبار در شرق

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان از کاهش دما، افزایش ابر، بارندگی و رعد و برق در پایان هفته برای گیلان خبر داد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی گیلان، مازیار غلامی گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت تدریجی جریانات ناپایدار است که موجب افزایش ابر، بارندگی، رعد و برق، گاهی وزش باد (بعضی نقاط شدید)، کاهش دما و احتمال تگرگ می شود که این شرایط به تناوب تا آخر هفته در منطقه وجود دارد.
 
وی ادامه داد: هوای گیلان برای امروز (پنجشنبه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی نقاط بارندگی و رعد و برق، گاهی کاهش ابر پیش بینی می‌شود.
 
غلامی افزود: برای روز جمعه نیز هوای گیلان نیمه ابری تا ابری، در بعضی نقاط بارندگی و رعد و برق، گاهی کاهش ابر پیش بینی می‌شود.
 
هوای زنجان سالم شد
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان گفت: در حال حاضر کیفیت شاخص هوا در زنجان استاندارد بوده و هوای زنجان سالم است.
 
علی اسدی افزود: ریز گردها از روز دوشنبه آسمان زنجان را تحت تاثیر خود قرار داده بود و هوا را برای همه افراد ناسالم کرده بود.
 
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان زنجان گفت: در حال حاضر شاخص کیفیت هوا در استان زنجان ۹۱pm است، بنابراین وضعیت هوای استان سالم بوده و استاندارد و طبیعی است.
 
اسدی گفت: با توجه به اینکه جهت باد استان زنجان در بهار، جنوب غربی است، احتمال ورود و نفوذ مجدد ریزگردها طی روزهای آینده به آسمان این استان وجود دارد و در این شرایط ناسالم به گروه‌های حساس ازجمله بیماران، کودکان وزنان باردار توصیه می‌شود که از تردد در خیابان‌ها خودداری کنند.
 
كيفيت هوای مشهد در وضعيت هشدار قرار گرفت

 
كيفيت هوای امروز شهر مشهد و با افزايش آلاينده‌ها و با عدد شاخص ۱۳۱ پی.اس.آی در وضعيت ناسالم قرار گرفت.
 
براساس اعلام مركز پايش آلاينده‌های زيست محيطی، ايستگاه خيام شمالي با ۱۷۰پی.اس.آی، ايستگاه سمزقند با ۱۶۹ پی.اس.آی و ايستگاه مفتح با ۱۵۹ پی.اس.آی آلوده‌ترين ايستگاه‌های مشهد هستند.
 
همچنين ایستگاه‌های کریمی با پی.اس.آی ۱۴۱، آوینی با ۱۴۰، خاقانی و خیام جنوبی با ۱۲۴، سرافرازان با ۱۱۸، لشگربا ۱۱۲، تقی آباد با ۱۰۴ و نخریسی با ۱۰۱ پی.اس.آی، از ديگر نقاط آلوده مشهد محسوب می‌شوند.
 
گفتنی است عدد شاخص كيفيت هوای مشهد در روز گذشته، ۱۱۲ پی.اس.آی بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار