اجرای طرح «جنگل نشینان نخستین محیط‌بانان جنگل» در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح «جنگل نشینان نخستین محیط‌بانان جنگل» در چهارمحال و بختیاری در حال اجراست.

جنگل بلوط

 علی محمدی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: در آستانه فصل تابستان و گرمای هوا طرح «جنگل نشینان نخستین محیط‌بانان جنگل» در این استان اجرا می‌شود .

وی افزود: جلوگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها با توجه به وجود برخی عوامل طبیعی و سهل انگاری گردشگران، با ایجاد حریق در جنگل‌ها را هدف از اجرای این طرح بیان کرد.

محمدی‌مقدم گفت: جنگل‌های زاگرس مرکزی که چهارمحال و بختیاری 307 هزار هکتار از این جنگل‌ها را در اختیار دارد، هر هکتار از این جنگل‌ها 68 تن گرد و غبار را جذب می‌کند.

وی افزود: سال گذشته یازده مورد آتش‌سوزی وسیع در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری به وقوع پیوست اما امسال با اجرای طرح «جنگل نشینان نخستین محیط بانان جنگل» امیدواریم جنگل نشینان نخستین نگهبانان و حافظان جنگل باشند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: ارزش اقتصادی جنگل‌های کشور 300 هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است که در طول 10 سال گذشته چهارده هزار بار مورد آتش سوزی قرار گرفته است.

انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار