X بستن تبلیغات
5. Fixed

هدف طرح همیان مولا احیای شب گردی های علی(ع) و اطعام نیازمندان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، حسین دشتی پنجشنبه با بیان اینکه ۱۰ هزار کیسه مخصوص طرح همیان مولا بین اصناف و کسبه استان توزیع شده است، گفت: طرح همیان مولا عبارت از جمع آوری مواد غذایی در کیسه ها و بسته های ویژه از مردم، موسسات، ادارات و کارخانجات و رساندن آن به افراد نیازمند در ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در یک اقدام ابتکاری به تاسی از حضرت علی(ع) طرح همیان مولا را با هدف احیای شب گردیهای آن حضرت به منظور رساندن اطعام به فقرا و ایتام اجرا می کند، افزود: مردم سخاوتمند استان در قالب طرح همیان مولا طی سال گذشته بیش از ۶ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کرده بودند.

دشتی با بیان اینکه در این طرح، اقلام جمع آوری شده توسط مددکاران این نهاد و با همکاری معتمدین محلی بین نیازمندان توزیع خواهد شد، خاطر نشان کرد: برنج، روغن، ماکارونی، انواع کنسرو، قند، شکر، چای و حبوبات از اقلامی هستند که در اولویت جمع آوری و توزیع بین نیازمندان قرار دارند.

وی اظهار کرد: طرح همیان مولا منحصر به زمان خاصی نیست اما در ماه مبارک رمضان به لحاظ فضای معنوی و تلاش مسلمانان برای کمک به یکدیگر جهت ادای تکلیف روزه داری  و نیز زنده نگه داشتن سیره امامان خصوصا مقتدای شیعیان امام علی(ع) اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه برنامه های جشن رمضان با محوریت مراکز نیکوکاری مساجد برگزار می شود، یادآور شد: شماره حساب ۷۷۷ بانک ملی قابل واریز در تمامی شعب و سامانه ۳۰۰۰۱۲۷۴ آماده جذب و جمع آوری کمک های مردم نیکوکار و خیرین استان به نیازمندان است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار