تهدید عربستان به قطع کمک‌ها به فلسطین/ریاض: سازمان ملل را تهدید نکرده‌ایم

منابع آگاه از اعمال فشار ریاض بر سازمان ملل به دنبال درج نام ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن در لیست سیاه این سازمان خبر دادند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،  منابع آگاه در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند که هم‌پیمانان عربستان بعد از آنکه سازمان ملل نام ائتلاف عربستان را در لیست سیاه خود قرار داد فشارهایی به بان کی مون، دبیرکل این سازمان اعمال کردند.

آنها تاکید کردند که بعد از این اقدام سازمان ملل دفتر بان کی مون با سیل تماس‌های وزرای خارجه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی رو به رو شد. درج نام ائتلاف عربستان در لیست سیاه سازمان ملل بعد از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی درخصوص نقض حقوق کودکان در یمن از سوی این نیروها منتشر شد.

بر اساس گفته‌های این منابع، عربستان تلویحا اعلام کرده که در واکنش به این اقدام سازمان ملل کمک‌های خود را به فلسطینی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی ذیربط متوقف می‌کند.

یک منبع عنوان داشت که تهدیدات عربستان به جایی رسیده که پیشتر تلاش داشتند تا با برگزاری نشستی با حضور شیوخ عربی در ریاض فتوایی مبنی بر ضد اسلام بودن سازمان ملل صادر کنند.

از سوی دیگر عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل اعمال این فشارها و تهدیدها از سوی ریاض علیه سازمان ملل را رد کرده و عنوان داشت: ما از این روش‌ها استفاده نمی‌کنیم و به دنبال روشن شدن حقایق هستیم.

وی به روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: ما با سازمان ملل و دبیرکل آن به صورت رسمی برخورد می‌کنیم و اهمیتی به گزارش‌ها مبنی بر اینکه عربستان سازمان ملل را تهدید به توقف حمایت‌های مالی‌اش کرده، نمی‌دهیم.

المعلمی مدعی شد که حذف نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه سازمان ملل نهایی است نه موقتی.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار