X بستن تبلیغات
5. Fixed

راه اندازی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی اکبر شعبانپور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به برنامه ریزی برای راه اندازی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی در نیمه دوم امسال بر پایان 2 سکوی باقیمانده این فازها از سوی پیمانکار تاکید کرد.

وی  در بازدید از روند پیشرفت، ساخت و تکمیل بخش B سکوهای دریایی فازهای 17 و 18 در یارد عملیاتی شرکت ایزوایکو در بندرعباس، با اشاره به برنامه راه‌اندازی فازهای 17 و 18 در نیمه دوم امسال بر اهمیت اتمام دو سکوی باقیمانده طرح تاکید کرد و گفت: نصب این دو سازه زمینه اجرای عملیات تولید و برداشت نهایی گاز از بخش مخزنی این فازها را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: هم اکنون عملیات حفاری در بخش B فازهای 17 و 18 در حال انجام است که انتظار می‌رود اجرای این بخش و عملیات ساخت سازه‌های فراساحلی مطابق برنامه زمان بندی برای راه اندازی این پروژه ملی در سال جاری مورد تمرکز و پیگیری ویژه قرار گیرد.

شعبانپور در این بازدید، با کنترل ابعاد مختلف اجرایی طرح، از تلاش‌های پیمانکار این حوزه قدردانی و دستورهایی درباره پیگیری شماری از سرفصل‌های مهم در سازمان کارفرما و پیمانکار پروژه صادر کرد.

همچنین در این بازید، مجموعه اقدام‌های شرکت سازنده پیمانکار این بخش از پروژه که ساخت 2 سکوی 17B و 18B را بر عهده دارد مورد ارزیابی قرار گرفت.

روند پیشرفت ساخت این دو سازه دریایی در سه ماه گذشته، وضع تأمین کالاهای باقیمانده سکوها، لوله کشی، برق و ابزار دقیق و نیز تکمیل مکانیکال بخش‌های مختلف از جمله محورهای مورد بررسی در نشست دو جانبه کارفرما و پیمانکار این پروژه بود.

در این برنامه مدیران مجریان بخش‌های مختلف شرکت ایزوایکو (شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل) و شرکت مبین سازه گستر گزارشی از تازه‌ترین اقدام‌ها و دستاوردهای صورت گرفته را در راستای تسریع در تکمیل و راه اندازی 2 سکو ارائه کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار