ایجاد صنایع پایین دستی ارزش افزوده مطلوبی به همراه خواهد داشت

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت  و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی شب گذشته در اجلاس شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه عسلویه اظهار کرد: تکمیل زنجیره ارزش و ساخت واحدهای پایین دستی همسو با تولیدی شدن طرح‌های مختلف در بخش بالا دست منجر به کاهش خام فروشی شده و در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین خواهد بود.

وی افزود: با همکاری وزارت نفت به دنبال ایجاد منطقه‌ای برای جانمایی و ساخت واحدهای پایین دستی پتروشیمی هستیم و امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم برنامه ریزی برای مشخص شدن موقعیت مکانی و نیز نحوه تأمین خوراک واحدهای پایین دستی را نهایی کنیم.

شاهدایی تصریح کرد: تأمین خوراک و یوتیلیتی مورد نیاز واحدهای پایین دستی دارای اهمیت ویژه‌ای است و تعامل و همکاری بخش‌های بالا دست اثر بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه مهندسی مفهومی برای ساخت واحدهای جدید ضروری است گفت: واحدهای بالا دستی و پایین دستی پتروشیمی در منطقه عسلویه می‌توانند افزون بر تأمین نیاز داخل به محصولات مختلف پتروشیمی جهش صادراتی را نیز محقق کنند.

معاون وزیر نفت همچنین صبح امروز به همراه جمعی از مدیران ارشد این شرکت از طرح‌های پتروشیمی بوشهر، مرجان و دماوند بازدید کرد و در جریان آخرین مراحل ساخت این طرح‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار