تراکم دانش آموزی در شهریار ۲ برابر ضریب کشوری است

علی ذبیحی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به میزان جمعیت و تراکم دانش آموزی کلاس های درس و نقش موثر آن در سطح کیفی آموزش و تفهیم مطالب علمی اظهار داشت:بطور طبیعی هر آنچه میزان جمعیت با کثرت بیشتری مواجه شود، نیاز به امکانات نیز افزایش می یابد و روند آموزش و تفهیم مطالب درسی نیز دشوارتر خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهریار عنوان کرد:میزان تراکم دانش آموزی در شهرستان شهریار به میزان ۲۰ نفر ارزیابی می شود و این در حالی است که در کشور نرخ تراکم دانش آموزی به صورت میانگین ۱۱ تا ۱۲ و در استان تهران ۱۴ تا ۱۵ نفر برآورد می شود.

وی افزود:با یک مقایسه اجمالی به روشنی در می یابیم که نرخ تراکم دانش آموزی در شهرستان شهریار به صورت تقریبی دو برابر ضریب کشوری است.

مدیر آموزش و پرورش شهریار عنوان کرد: این عدد و رقم موید کثرت و جمعیت انبوه دانش آموزی در این منطقه آموزشی است که بطور طبیعی ارائه خدمات مطلوب به این تعداد از جامعه هدف، مستلزم تأمین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری متناسب و خاص به خود است.

ذبیحی گفت: در شهرستان شهریار به تناسب هر یک معلم، ۲۰ دانش آموز وجود دارد که این موضوع آموزش و تربیت را دشوارتر از مناطقی می کند که با نرخ کمتری در حوزه تراکم دانش آموزی مواجه هستند.

وی افزود:علیرغم تراکم انبوه دانش آموزان در این شهرستان، گام های بسیار مثبت و سازنده ای در این حوزه برداشته شده که خروجی آن در پیشرفت ها و دستاوردهای هر چه مطلوب تر علمی، پرورشی و آموزشی ملموس و برجسته است.

مدیر آموزش و پرورش شهریار در خاتمه یادآور شد:ارتقای مسائل رفاهی فرهنگیان و بستر سازی برای برخورداری دانش آموزان از زیرساخت های فرهنگی، ورزشی هر چه بیشتر از دستورکارهایی است که در صدر اولویت های مجموعه آموزشی و تربیتی این شهرستان قرار دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار