سطح دریاچه ارومیه ۵۲درصد افزایش دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت جباری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران آذربایجان غربی با بیان اینکه وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به سالهای گذشته رو به بهبود است افزود: تراز آب دریاچه نیز نسبت به شهریور ماه پارسال یک متر بالاتر است.

وی با بیان اینکه با وجود افزایش سطح آب دریاچه ارومیه وضعیت بحرانی همچنان ادامه دارد اظهارداشت: بررسی ها نشان می دهد که میزان تبخیر در دریاچه ارومیه با توجه به آغاز فصل تابستان بیشتر از میزان آب ورودی به دریاچه است.

جباری ادامه داد: تراز آبی دریاچه در ابتدای خرداد ماه امسال ۱۲۷۱.۱۴ متر از سطح آبهای آزاد بود که هم اکنون در آستانه فصل تابستان هفت سانتیمتر کاهش یافته و به ۱۲۷۱.۷ متر از سطح آبهای آزاد رسیده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه کرد: فصل تبخیر در سطح دریاچه ارومیه آغاز شده و میزان تبخیر به میزان دما، شرایط منطقه، میزان سطح و عمق دریاچه بستگی دارد.

جباری با بیان اینکه بارندگی در حوضه دریاچه نیز ۲۹۱ میلیمتر بوده که نسبت به پارسال سه سانتیمتر کمتر است گفت: طرح های احیای دریاچه ارومیه به قوت خود ادامه داشته و نیازمند تزریق اعتبارات مورد نیاز است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار