نوید پایان رکود اقتصادهای بزرگ

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) اعلام کرد: نشانه‌هایی در حال ظهور هستند که نوید می‌دهند رکود اقتصادی در آمریکا و چین، دو اقتصاد بزرگ دنیا، به پایان رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) مستقر در پاریس اعلام کرد: شاخص پیشرو این سازمان (CLI) برای آمریکا در ماه آوریل از 98.93 واحد در ماه مارس به 98.95 واحد رسید که نخستین رشد این شاخص از جولای 2014 بوده است. 

این شاخص به عنوان یک سیگنال اولیه از نقاط عطف فعالیت‌های اقتصادی، مدت زیادی است که زیر متوسط 100 قرار دارد. OECD اعلام کرد شاخص‌های این سازمان نشان از سرعت رشد ثابت در کل منطقه یورو و کشورهایی نظیر شامل آلمان و فرانسه دارد؛ در حالی که ارقام این شاخص حاکی از کاهش رشد اقتصادی بریتانیا بوده است.

شاخص منطقه یورو در ماه آوریل با افتی 0.04 واحدی 100.38 واحد گزارش شده، اما همچنان بالای متوسط بلندمدت 100 واحدی قرار گرفته است. سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه همچنین چشم‌انداز اقتصادی برزیل و روسیه را مثبت ارزیابی کرد؛ دو کشوری که به دلیل فروپاشی قیمت کالاهای اساسی با رکود مواجه شده‌اند.

 OECD‌اعلام کرده است: «در میان اقتصادهای نوظهور دیگر، CLI برای برزیل و روسیه نشانه‌هایی از تغییر مثبت سرعت رشد را در بر دارد.»

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار