مصاحبه با مردی که به همه کشورهای دنیا را سفر کرده است -آکا

آکاایران: سرویس گردشگری آکا ایران به نقل از ایران ویج؛ بخش مکانهای تفریحی و تاریخی جهان:

به گزارش آکاایران: سفر کردن، به خصوص جهانگردی، تغییرات زیادی در زندگی افراد ایجاد می کند. همه ما دوست داریم که به تجربیات و آموخته های جهانگردان و اهالی سفر گوش کنیم و ببینیم که چگونه این سبک زندگی را انتخاب کرده اند و سفر چه تغییری در زندگی شان ایجاد کرده اند. با کجارو همراه باشید تا مصاحبه ای کوتاه را با کریس گیله بو، مردی که به همه ی کشورهای جهان سفر کرده را بخوانیم.

سایت کورا (Quora) یک شبکه ی اشتراک اطلاعات است که در آن، افراد مشخص به سوالاتی که از آن ها می شود، پاسخ می دهند. در ادامه مصاحبه با یک جهانگرد که به همه ی کشورهای جهان سفر کرده است، را می خوانیم.

کریس گیله بو (Chris Guillebeau)، نویسنده کتاب «متولد شده برای این» (Born for This) که از تمام کشورهای جهان بازدید کرده ، به پرسش های ما پاسخ می دهد.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

مصاحبه با مردی که به همه کشورهای دنیا را سفر کرده است -آکامصاحبه,مردی,کشورهای,دنیا

آکاایران: مصاحبه با مردی که به همه کشورهای دنیا را سفر کرده است

سفر به همه ی کشورهای جهان، نگرش کلی شما به جهان را چگونه تغییر داده است؟

چه سوال خوبی! فکر کنم اول باید بگویم که سفر به دور دنیا شخصیت مرا تغییر داده است. من تمام عمرم یک درون گرا بوده ام، که البته ضعف نیست، اما قبل از اینکه سفرهایم را شروع کنم اغلب دچار ترس و تزلزل بودم. هر چه با سفر به دور دنیا بیشتر تجربه کسب کردم–به خصوص وقت هایی که مشکلی پیش می آمد و من از پس آن برمی آمدم، اعتماد به نفس و قدرت درونی بیشتری کسب می کردم.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

و در پاسخ به اینکه چه نگرشی به دنیا دارم، فکر نمی کنم مشاهدات واقعاً منحصر به فردی وجود داشته باشد. من حالا برای فرهنگ های مختلف، احترام و تحسینی قائلم که قبلاً این طور نبود. منظورم این نیست که قبل از سفرهایم به فرهنگ یا دین خاصی بی احترامی می کردم؛ بلکه منظورم این است که چیزهای زیادی بود که نمی دانستم.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy] مسجد دمشق

برای مثال، من به مسجدی قدیمی در دمشق رفتم که بنایی مهم در تاریخ اسلام بود. من به بوتان سفر کردم، یکی از معدود کشورهای آسیا که مدرنیته هنوز تغییرش نداده است. من در یک کشتی بیمارستانی زندگی کردم که یک سال بود که در فری تاون سیرالئون لنگر انداخته بود، و مدام از غنی بودن افرادی که یک جنگ داخلی طولانی را تحمل کرده بودند، شگفت زده می شدم.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy] بوتان

من از تمام سفرهایم در حالی که تحت تأثیر قرار گرفته و شگفت زده بودم به خانه برمی گشتم. و البته خسته، که این داستان دیگری دارد.

چگونه بودجه ی لازم برای این همه سفر را تأمین می کنید؟

دو نکته ی اصلی وجود دارد:

۱. من تصمیم گرفتم که در سفر به عنوان یک تجربه ی زندگی پرمعنا، سرمایه گذاری کنم و آن را به سایر هزینه هایم اولویت دادم. من برای ده سال ماشین نداشتم. از وام گرفتن و خریدن چیزهایی که بودجه اش را نداشتم دوری کردم. هزینه سفر به ۱۰۰ کشور اول چیزی حدود ۳۰۰۰۰ دلار شد – که پول کمی نیست، اما در طولانی مدت قابل دست یافتن است. من به این کار مثل خرید یک ماشین یا دانشگاه رفتن فکر کردم، اما با مزایای طولانی مدت بیشتر (حداقل برای من).

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

۲. من هک کردن سفر (Travel Hacking) را یاد گرفتم! به طور خلاصه، من وقت زیادی را صرف کردم تا یاد بگیرم چطور با جمع آوری امتیاز از پروازهای مختلف (frequent-flyer program)، برای جاهای مختلف جهان بلیط رایگان به دست بیاورم. این برنامه که توسط خطوط هوایی مختلفی ارائه می شود به مشتریان دائم این امکان را می دهد تا با ثبت نام در آن، به ازای هر مایلی که پرواز می کنند، امتیاز کسب کنند و در ازایش به شکل بلیط رایگان، یا شیوه های دیگر پاداش بگیرند. این اصلاً چیز کوچکی نیست و به من کمک کرد که با مبلغ بسیار کمی، حداقل به ۵۰ کشور دنیا سفر کنم. واضح است که هزینه های دیگری مثل ویزا و … همچنان وجود دارد. اما اینکه مشکل بلیط هواپیما و محل اقامت به وسیله ی این برنامه حذف شود، باعث می شود بخش زیادی از فشار برداشته شود.

کشورهای مورد علاقه ات کدام ها هستند و چرا؟

من کشورهای مورد علاقه ی زیادی دارم! صادقانه من از سفر به خاطر نفس سفر لذت می برم – من فرایند برنامه ریزی، در حرکت بودن، و رفتن از جایی به جای دیگر را دوست دارم. این ها باعث می شوند من رشد کنم. بنابراین برای من، اغلب همان کلیشه ی قدیمی صدق می کند: مسیر مهم تر از مقصد است.

البته باید بگویم که مکان هایی وجود دارند که بیشتر در ذهن من مانده اند، یا اینکه برای من بسیار بامعنا بوده اند. بدون ترتیب تعدادی از آن ها را ذکر می کنم:

سری لانکا: صدمین کشوری که به آن سفر کردم.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

لیبریا: مردم فوق العاده و فرهنگی بسیار منحصر به فرد در غرب آفریقا.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

مقدونیه: مکان ویژه ای که بعد از اینکه روزهای متوالی در منطقه با اتوبوس سفر کردم به من حس آرامش داد.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

لائوس: کشور محبوب من در جنوب شرقی آسیا. من تنها یک بار به این کشور سفر کرده ام و برای همین حالا در فهرست بازگشتم قرار دارد.

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

استرالیا: به این دلیل که فوق العاده است!

,مصاحبه,مردی,کشورهای,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار