افزایش 7 رشته جدید به رشته‌های تحصیلی مؤسسه آموزش عالی فردوس

حمید عبداله‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پیروزان فردوس در سال 1392 فعالیت آموزشی خود را به عنوان دومین دانشگاه غیرانتفاعی خراسان جنوبی در شهرستان فردوس آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیروزان فردوس در ابتدای تأسیس فعالیت خود را تنها با سه رشته کارشناسی ناپیوسته آغاز کرد، گفت: در حال حاضر رشته‌های این دانشگاه به هفت برابر افزایش یافته و بیش از 220 دانشجوی دختر و پسر در 15 رشته کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس مؤسسه آموزش عالی شهرستان فردوس رشته‌هایی نظیر مهندسی اجرایی عمران، تأسیساتی، حرارتی و برودتی، مهندسی معماری، مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار، مهندسی کامپیوتر سخت‌افزار، مهندسی مکانیک خودرو، برق صنعتی، طراحی دوخت، کارهای عمومی ساختمان، تأسیسات حرارت مرکزی و تهویه مطبوع و مکانیک خودرو را از جمله رشته‌های فعال دانشگاه غیرانتفاعی پیروزان فردوس عنوان کرد.

* افزایش یک رشته کارشناسی ارشد به رشته‌های دانشگاه پیروزان فردوس

عبدالله‌زاده از اضافه‌شدن هفت رشته جدید تحصیلی به رشته‌های موجود این دانشگاه از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: یک رشته کارشناسی ارشد شامل مهندسی مکانیک «گرایش تبدیل و انرژی» و 6 رشته کارشناسی نظیر رشته حقوق قضایی، مدیریت بازرگانی، حسابداری، مدیریت خانواده، نقشه‌برداری و حسابداری بازرگانی از جمله رشته‌های جدیدی هستند که از ابتدای سال تحصیلی جدید پذیرش دانشجو در این رشته‌ها انجام می‌شود.

وی همچنین از آغاز به کار مرکز مشاوره دانشگاه پیروزان فردوس نیز خبر داد و تصریح کرد: مرکز مشاوره دانشگاه پیروزان مشتمل بر سه مرکز روانشناسی، تربیتی، حقوقی و کارآفرینی است که در این ارتباط نیروهای مربوطه استخدام و کار در این مرکز برای ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان و شهروندان فردوسی آغاز شده است.

رئیس مؤسسه آموزش عالی شهرستان فردوس یادآور شد: دانشگاه پیروزان فردوس در حال حاضر به عنوان دومین دانشگاه غیرانتفاعی خراسان جنوبی و جزو مراکز آموزش عالی بوده که به طور مستقیم با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط و به سیستم ERP وزارت علوم متصل است.

عبدالله‌زاده گفت: هم‌اکنون حدود 500 هزار دانشجو در دانشگاه‌های غیرانتفاعی سراسر کشور در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/69007/ت40

http://fna.ir/IAIAHA

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار