داعش پا به فرار گذاشت/ ارتش سوریه بزودی به فرودگاه الطبقه می‌رسد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از تلویزیون العالم، ارتش سوریه و متحدان آن به پیشروی خود در حومه غربی الرقه ادامه می دهند و منطقه بیر زیدان را نیز از دست گروه تروریستی داعش آزاد کردند و اکنون به فاصله سی کیلومتری فرودگاه نظامی الطبقه رسیده اند. 

خبرنگار شبکه در گزارشی از الرقه به ادامه پیشروی ارتش سوریه در محور اثریا - طبقه در چارچوب عملیاتی که از چند روز پیش آغاز شده است، اشاره کرد و افزود: ارتش سوریه و متحدان آن در چارچوب این عملیات به سرعت پیشروی می کنند. هدف از این عملیات دسترسی به شهر الطبقه و فرودگاه نظامی الطبقه است.

یکی از نیروهای ارتش سوریه گفت: این عملیات آغاز بسیار خوبی داشت. در روز اول توانستیم پیشروی های خوبی به دست بیاوریم. ماموریت ما در این عملیات نفوذ به مواضع گروه های تروریستی و در صدر آنها، گروه تروریستی داعش است. 

در ادامه گزارش آمده است: هماهنگی و همکاری بین نیروی هوایی و نیروهای زمینی باعث پیشروی سریع در حومه غربی الرقه شده است. 

یکی دیگر از نیروهای ارتش سوریه گفت: نیروهای ما پس از انجام عملیات شناسایی و جمع آوری اطلاعات کافی درباره ترویست ها و مواضع و محل تجمع آنها، از سه روز پیش حملات هوایی و توپخانه ای به آنها را آغاز کرده اند و پس از آن نیز گروه های کوچکی از نیروهای شناسایی ارتش به سمت مواضع آنها پیشروی کردند و شماری از تروریست ها را به هلاکت رساندند. 

خبرنگار ادامه داد: استفاده ارتش سوریه از اصل غافلگیری باعث شد عناصر تروریست داعش فرار را بر قرار ترجیح دهند و مواضع و تجهیزات خود را رها کنند. عناصر فراری داعش مقادیر زیادی دارو و نیز اسناد زیادی در مواضع خود به جای گذاشته اند. نیروهای واحد مهندسی نیز یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده را که عامل انتحاری قبل از منفجر شدن، آن را رها کرده بود کشف و خنثی کردند. 

سرعت تحولات و پیشروی های نظامی نشان می دهد ارتش به زودی به فرودگاه الطبقه می رسد و حدود سی و پنج کیلومتر با آنجا فاصله دارد. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار