X بستن تبلیغات
5. Fixed

هوای تبریز به حالت هشدار در آمد

آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، امروز شاخص ۱۳۶ را نشان داد که به آن معنی است که از مرز ناسالم به حالت هشدار رسید.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، امروز شاخص P.S.I را 136 نشان داد که از مرز ناسالمی به حالت هشدار رسید.

براساس این گزارش، تا ساعت 8 صبح امروز، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق 2.5 میکرون در 24 ساعت گذشته است که آمار لحظه‌ای دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا نشان دهنده بالاتر رفتن غلظت گرد و غبار را نشان می‌دهد و اگر سکون هوا ادامه یابد جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل می‌شود.

به گزارش تسنیم، در این شرایط از ساکنان شهر تبریز به غیر از موارد ضروری از منزل یا اماکن سرپوشیده خارج نشوند و اگر مجبور به فعالیت در خارج از منزل هستند، زمان آن را کاهش دهند و یا از ماسک استفاده نمایند.

کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی و تنفسی نباید از منزل خارج شوند و اگر آسم یا نشانه‌هایی مانند کوتاهی تنفس، خس خس یا درد قفسه سینه دارند، به پزشک مراجعه کنند.

همچنین به ساکنان محترم کلانشهر تبریز توصیه می‌شود تا مواد غذایی را قبل از نگهداری در یخچال، از ذرات گرد و غبار پاک کنند و مردم درب و پنجره‌ها را ببندند، از تهویه مطبوع استفاده کنند و از ورزش در هوای آزاد اجتناب کنند.

اولیای مدارس به ویژه مربیان ورزش از فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان در هوای غبارآلود ممانعت کرده و حتی برای ساعات تفریح از اماکن سرپوشیده استفاده شود و به کارکنان ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌ها، کاهش تردد در محیط‌های باز و ماندن در محیط‌های سربسته توصیه شود.


تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار