نابود کردن موهای زائد چگونه است؟!

رویش موهای زائد در خانمها در هر سنی بروز می کند. این موها می تواند ارثی باشد. همچنین ممکن است متوجه یک موضع خاص باشد یا روی تمام بدن را بپوشاند.

موهای زائد

رویش موهای زائد در خانمها در هر سنی بروز می کند. این موها می تواند ارثی باشد. همچنین ممکن است متوجه یک موضع خاص باشد یا روی تمام بدن را بپوشاند.

 رویش موهای زائد در نزد زنان در هر زمانی ممکن است بروز کند. به هنگام بلوغ در پشت رانها و خود پاها موهای زائد ظاهر می شوند و معمولا ظهور این موها با جوشهای جوانی همراه است که دلیل آن تغییرات هورمونی می باشد. به هنگام حاملگی موهای ریزی روی گونه ها، چانه و بالای لب می رویند. رویش این موها موقتی است و چند ماه بعد از زایمان از بین می روند.

در افراد سبزه رو که سن آنها بالای سی سال است مخصوصا نزد زنان قوی بنیه و فعال یک سبیل کم پشت و کرکهایی در روی چانه ظاهر می شود. به هنگام یائسگی در بالای لب و روی چانه موهای ضخیم و خاکستری رنگی می رویند.


در بیشتر موارد پر مویی دلیب هورمونی دارد و نشانه یک بیماری و وجود یک علامت خطر است. ندیدن و دور انداختن این علامت فایده ای ندارد و باید علت اصلی توسط پزشک و انجام آزمایش های لازم کشف و درمان شود. فقط در مواردی که نتیجه آزمایشات طبیعی باشد و علت پرمویی ارثی تشخیص داده شود باید از طریق سوزاندن این موها با دستگاه مخصوص توسط متخصصین آنها را از بین برد.

دکتر سلام

اخبار مرتبط :

تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون موهای زائد!

راهکارهایی کاهش رشد موهای زائد بدن

 موی زائد و رشد آن روی پوست

بیشترین فایده لیزر موهای زائد چه زمانی است؟ + تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار