پیشنهاد افزایش مستمری مددجویان ارائه شد/ واریز «عیدی» بهمن‌ماه

به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مهدکودک راهیان گل نرگس که صبح امروز با حضور رئیس سازمان بهزیستی و معاونان وی برگزار شد، در مورد حذف مفاد مربوط به سلامت اجتماعی در برنامه ششم، گفت: بخشی از مفادی که مربوط به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، معلولیت‌ها و ... بود به دلایل مختلفی که شاید یکی از آنها بودجه باشد از سوی دولت حذف شد، اما در یک حکم کلی که وجود دارد می‌توانیم برنامه‌هایی را در آن برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بگنجانیم که در همین خصوص نیز پیشنهادات خود را در کمیسیون اجتماعی، بهداشت و برنامه و بودجه به مجلس ارائه کردیم.

 

وی گفت: معمولا برخی برنامه‌ها در مجلس نیاز به کار کارشناسی بیشتری داشتند و بر همین اساس نیازمند ترمیم است؛ بنابراین در مواردی مانند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت‌ها و مشکلات ژنتیکی، توانمندسازی و توانبخشی حرفه‌ای الزاماتی در برنامه ششم فراهم می‌کنیم و دولت نیز خواهان این موضوع است، به طوری که در مورد مسائل اجتماعی تبصره‌ای در برنامه ششم در یک حکم کلی آورده شده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی در مورد افزایش مستمری معلولان در سال ۹۵ تاکید کرد: اگر در لایحه بودجه بهزیستی اعتباری برای افزایش مستمری‌ها در نظر گرفته نشود الزام و تعهدی می‌آوریم تا قانون برنامه پنجم توسعه در مورد مستمری مددجویان نهادهای حمایتی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد حداقل حقوق، مستمری دریافت کنند، اجرایی شود.

 

بندپی اظهار داشت: بهتر است در قانون هدفمندی یارانه‌ها، یارانه به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی که استحقاق آنها ثابت شده است، تعلق بگیرد.

 

وی همچنین در مورد پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی نیز گفت: عیدی مددجویان معادل یک ماه مستمری در بهمن‌ماه و همراه با مستمری این ماه آنها پرداخت می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار