زمان پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی

خبرگزاری ایسنا: بنابر اظهارات رئیس سازمان بهزیستی کشور، «عیدی» مددجویان معادل یک ماه مستمری است که در ماه جاری پرداخت خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ انقلاب که در مهدکودک راهیان گل نرگس ولنجک برگزار شد گفت: دوازدهم بهمن سال 57 مصادف با ورود حضرت امام خمینی (ره) به خاک میهن که موجب تسریع روند پیروزی انقلاب اسلامی شد و پس از آن تمامی آحاد مردم کشور در جهت تحقق آرمان‌های امام و انقلاب تلاش کردند.

به گزارش ایسنا، محسنی بندپی همچنین در حاشیه این مراسم و با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم توجه کافی برنامه ششم توسعه به موضوعات سلامت اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی گفت: موضوعات مرتبط با سلامت اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی بنا به دلایل مختلف که شاید یکی از آنها بار مالی و مسائل بودجه باشد، از برنامه ششم توسعه حذف شد.

وی ادامه داد: با این وجود پیشنهادات خود را در قالب یک حکم کلی به کمیسیون‌های بهداشت و درمان، اجتماعی و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با دلایل علمی و کارشناسی ارائه کرده‌ایم.

بندپی تصریح کرد: همواره قوانین برنامه‌ای در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بازنگری قرار گرفته و هرجا نیاز به اصلاح و تصحیح داشته باشد در مجلس پیگیری خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین عنوان کرد: پیشنهادات کلی که توسط سازمان بهزیستی کشور به کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی شده است شامل شش بند و بیشتر مبتنی بر پیشگیری از آسیب‌ها و معلولیت‌ها،‌ مشاوره ازدواج، اختلالات ژنتیک، توانمندسازی و توان بخشی حرفه‌ای و در واقع تمامی موارد مهم و جامانده در برنامه ششم توسعه است.

وی همچنین اظهار کرد: همواره در قوانین برنامه‌ای حکم‌ها باید هم کیفی و هم کمی باشند.

شرط بندپی برای افزایش مستمری مددجویان بر مبنای قانون برنامه پنجم توسعه

بندپی در ادامه در خصوص افزایش بودجه 11 درصدی سازمان بهزیستی کشور در سال 95 و تاثیر بر افزایش مستمری مددجویان گفت: پیشنهاد دادیم که مستمری مددجویان در سال 95 افزایش یابد اما اگر در لایحه بودجه الزام و تعهدی مبنی بر افزایش مستمری‌ها وجود نداشته باشد، قانون برنامه پنجم توسعه را در خصوص مستمری مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، کمیته امداد امام خمینی (ره) مبنی بر دریافت 40 درصد حداقل حقوق شورای عالی کار را اجرا خواهیم کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها عنوان کرد: بهتر است در قانون هدفمندی یارانه‌ها به جای اختصاص یارانه به تمامی آحاد جامعه به اقشار نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که استحقاق و نیازمندی آنها ثابت شده است تعلق گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار