پیام ایوبی به مناسبت انتشار فراخوان مدرسه ملی سینما

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در خصوص انتشار فراخوان ثبت ‌نام مدرسه ملی سینما یادداشتی نوشت.

در یادداشت ایوبی آمده است:

امروز فراخوان مدرسه ملی سینما منتشر شد. امیدوارم روز شنبه بیست و ششم دی ماه به عنوان روز مهمی درتاریخ سینمای ایران ثبت شود. دقیقا ده سال پیش به جمعی از اهالی سینما پیشنهاد کردم مدرسه ای در طراز سینمای ایران تاسیس کنند. طرح مدرسه آماده شد. مهمترین مشکل آن روزگار تهیه تجهیزات پیشرفته بود. با دکتر لاریجانی که ریاست سازمان سینمایی را داشت گفت و گو کردیم و طرح را پسندید. قرار شد که با کمک رئیس سازمان صدا وسیما این مدرسه راه اندازی شود. اما با تغییر مدیریت ها و فراهم نشدن امکانات مالی لازم این طرح اجرایی نشد. اینک پس از ده سال و به برکت دیجیتال راه اندازی مدرسه سینما نیاز به هزینه های سنگین ندارد. خوشحالم از اینکه بهترین های سینمای ایران در این مدرسه مسئولیت پذیرفتند و چهره های برجسته دیگری به عنوان اساتید به این جمع فرهیخته خواهند پیوست. مدرسه سینما فزون بر تربیت سینماگران تالاری است برای گفتگو. جایی است برای به روز نگاه داشتن سینمای ایران. محلی برای نقد عالمانه سیاست های سینمایی.

انتهای‌پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار