پای مصنوعی مادر؛ تکیه گاه و دلخوشی کودک +عکس

به گزارش سرویس فرهنگی-اجتماعی جام نیـوز،عزت الله ضرغامی رئیس سابق صدا وسیما با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دل خوشی های اطرافیانمان را بشناسیم و در حفظ و تقویت آن بکوشیم.

پای مصنوعی مادر، تکیه گاه و دلخوشی کودک است. با آن زندگی می کند و مایه امیدواری اش است. با خیلی چیزهای دیگر هم قابل معاوضه نیست. دل خوشی های اطرافیانمان را بشناسیم و در حفظ و تقویت آن بکوشیم.


به قول سهراب، مرد بقال از من پرسید چند من خربزه می خواهی؟ من از او پرسیدم "دل خوش، سیری چند؟".


***پی نوشت***


از اصول مهم مدیریت "انگیزه بخشی " است. مدیر باید توان انگیزه دادن به دیگران را داشته باشد و آنان را دلخوش به انجام ماموریت و نتیجه آن نماید. انسانی که انگیزه انجام کاری را دارد، اگر هزار مشکل هم برایش ایجاد شود، باز آن را انجام می دهد و متقابلا انسان بی انگیزه، اگر هزار امکان و فرصت برایش فراهم شود ، باز به بهانه ای واهی از انجام آن سرباز می زند.


متاسفانه برخی مدیران با رفتار نادرست، نه تنها "انگیزه بخش" همکاران خود نیستند، بلکه انگیزه های طبیعی و فردی آنان را در انجام ماموریت های سازمانی از بین می برند.
در زندگی فردی و سازمانی مراقب انگیزه و دلخوشی نزدیکان و همکاران خود باشیم.


1059

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار