در آستانه لغو تحریم‌ها، ورود نمایندگان شل و توتال به تهران

به گزارش گروه  اقتصادی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان شرکت‌های بزرگ نفتی جهان در حالی وارد تهران شدند که قرار است روز یکشنبه در حاشیه کنفرانسی با مسئولان شرکت ملی نفت و شرکت ملی نفتکش ایران درباره توسعه همکاری‌های دو جانبه دیدار و گفتگو کنند.

در حالی که به گفته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران تحریم‌های ایران قرار است امروز (شنبه) لغو شود، روز یکشنبه شصتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی نفتکش ایران با حضور حدود 600 مهمان داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد؛ در این مراسم حدود 300 نفر از مدیران و نمایندگان شرکت های بزرگ نفتی جهان از جمله شرکت‌های شل و توتال حضور خواهند داشت.

در حاشیه این مراسم گفتگوهایی نیز میان مسئولان ایرانی و شرکت‌های نفتی خارجی درباره اجاره نفتکش‌های ایرانی، تامین پوشش‌های بیمه‌ای، خدمات حمل و نقل دریایی، تعمیرات، تامین قطعات یدکی و ... انجام خواهد شد.

در همین حال، علی اکبر صفایی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش هفته گذشته در جمع خبرنگاران از بازگشت کشتی‌های نفتکش ایرانی به بازار اروپا در دوران پسا تحریم خبر داده و گفته بود: «بر این اساس مذاکرات با تمامی شرکت‌های بزرگ نفتی جهان و به ویژه اروپایی آغاز شده است.»

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به‌ همراه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سیدعباس عراقچی و حسین جابری انصاری صبح امروز(شنبه) وارد وین شدند و با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کردند.

گفته می‌شود وزیران امور خارجه ایران و آمریکا به همراه موگرینی در بیانیه‌ای مشترک اجرای برجام را اعلام خواهند کرد.

ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل امریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان در تاریخ 23 تیرماه سال جاری در وینِ اتریش بر سر برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام) به توافقی تاریخی دست یافتند. براساس این توافق ایران بخش‌هایی از برنامۀ هسته‌‎ای خود را محدود می‌کند و تحریم‌های ضد ایرانی لغو می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار