پنج سال حبس برای منتقدین به رژیم سعودی +تصاویر

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، روزنامه "مکه" در شماره روز گذشته 25 دی ماه در گزارشی، از محکومیت های سنگین علیه منتقدین دولت سعودی که در شبکه های مجازی "واتس آپ" و "توئیتر" فعالیت دارند خبرداد.

بر پایه این گزارش، «عمر الجهنی» "یکی از اعضای کانون وکلای عرب" با هشدار جدی به این دست افراد، آنها را تهدید به محکومیت های سنگین کرد.

بر اساس گفته های وی محکومیت ها به این شرح است: شش ماه حبس و 100 ضربه شلاق و چهار ماه حبس و 200 ضربه شلاق.

الجهنی خاطر نشان ساخت: اما در مورد مدیران این صفحات مجازی باید گفت که در صورت مشاهده تخلف، هر فرد به پنج سال حبس محکوم خواهد شد.

این در حالی است که مدتی پیش نیز چند تن از کاربران صفحات مجازی با انتقاد از وضعیت بهداشتی اسف بار شهر نجران و سیاست های احمقانه «محمد بن سلمان» وزیر دفاع این رژیم به حکم یکی از دادگاه های سعودی به حبس و شلاق محکوم شده بودند.

شایان ذکر است که « عادل الجبیر» وزیر امور خارجه رژیم سعودی چندی پیش بر وجود دموکراسی در کشور عربستان سعودی تاکید کرده و افزوده بود: ما حتی قادریم که دموکراسی خود را تا خارج از مرزهایمان گسترش دهیم چرا که آزادی بیان را ما به معنای واقعی کلمه تفسیر می کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار