X بستن تبلیغات
5. Fixed

نگاهی به عملکرد کارت های گرافیک انویدیا و AMD در اجرای بازی Total War: Warhammer (بخش نخست)

نگاهی به عملکرد کارت های گرافیک انویدیا و AMD در اجرای بازی Total War: Warhammer (بخش نخست)

بی تردید یکی از خبر های بسیار خوبی که ظرف هفته های اخیر به گوش علاقه مندان به عناوین سبک استراتژی رسید خبر در دست تولید بودن نسخه ی سوم از مجموعه بازی های Dawn of War بود که عده ی فراوانی از استراتژی دوستان را ذوق زده کرد. البته تا زمان عرضه شدن این بازی مسلماً فرصت بسیار زیادی باقی مانده است و در این فرصت باقی مانده تا ملاقات با بازی مورد انتظار مذکور علاقه مندان به عناوین استراتژی می توانند خود را با سایر آثار حاضر در این سبک سرگرم نمایند. در این میان یکی از جدید ترین گزینه های قابل انتخاب برای این دسته از هواداران مشتاق، بازی Total War: Warhammer خواهد بود که تنها چند روزی است از تاریخ انتشار رسمی آن زمان می گذرد. اثری که امکان تجربه کردن اش همانند بسیاری از عناوین سبک استراتژی (به خصوص عناوین موجود در سری توتال وار) تنها برای علاقه مندان به پلتفرم PC مهیا شده است و مسلماً بسیاری از مشتاقان اجرای این بازی بر روی کامپیوتر های خانگی در صدد این هستند تا از نوع عملکرد قطعات مهم سخت افزاری (از جمله کارت گرافیک) در امر اجرای بازی Total War: Warhammer با خبر شوند. موضوعی که در این مطلب قصد پرداختن به آن را داریم.   

 

 

اگر چه سازندگان بازی Total War: Warhammer پیش از انتشار این اثر از اهمیت نقش پردازنده ی مرکزی در اجرای بهینه ی این بازی سخن به میان آورده بودند و اشاره هایی به CPU محور بودن فرآیند اجرای این بازی بر روی کامپیوتر های خانگی داشتند، اما در عین حال نمی توان نقش مهم پردازنده ی گرافیکی در اجرای بهینه ی این بازی را به همین راحتی نادیده گرفت. بر همین اساس مطلب خود در رابطه با نوع عملکرد قطعات مهم سخت افزاری در امر اجرای بازی Total War: Warhammer را با نگاهی به میزان کارایی کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در جریان اجرای این بازی آغاز خواهیم کرد. به منظور انجام این هدفبار دیگر به سراغ منبع روس (و بسیار تر و فرز خود در زمینه ی آزمایش قطعات مهم سخت افزاری در امر اجرای بازی های مهم روز) یعنی Game GPU رفته ایم تا نگاهی به بررسی فنی آن ها از بازی Total War: Warhammer داشته باشیم. در جریان این بررسی عملکرد تعدادی از کارت های گرافیک شناخته شده ی موجود در بازار (که مثل همیشه به دو برند انویدیا و AMD تعلق دارند) در حین فرآیند اجرای بازی Total War: Warhammer مورد آزمایش قرار گرفته است تا به این وسیله میزان توانایی و نوع کارایی هر کدام از این محصولات در امر اجرای بازی Total War: Warhammer به شکل کاملاً جدی مورد محک قرار گیرد. البته در جریان انجام بررسی های این چنینی توسط منابع مختلف همواره تعدادی از پردازنده های گرافیکی شناخته شده ی موجود در بازار از لیست محصولات آزمایش شده غایب هستند که دلیل اصلی این امر را باید از ترتیب دهندگان آزمایش های این چنینی پرسید.

 totalwar1

سوای این که چه محصولاتی از دو برند شناخته شده ی پردازنده های گرافیکی بازار (به خصوص برند AMD) در این بررسی غایب هستند باید به این نکته اشاره کرد که بررسی عملکرد کارت های گرافیک در اجرای بازی Total War: Warhammer تحت سه کیفیت تصویری استاندارد 1920 در 1080 پیکسلی ، 2560 در 1440 پیکسلی و 3840 در 2160 پیکسلی به انجام رسیده و در تمامی کیفیت های تصویری مذکور تنظیمات گرافیکی بازی Total War: Warhammer بر روی حالت بیشینه تنظیم شده است. همچنین این بررسی در شرایطی کاملاً یکسان به انجام رسیده است و در جریان اجرای بازی Total War: Warhammer تمامی کارت های گرافیک مورد بررسی قرار گرفته در این آزمایش در تلفیق با سیستم کامپیوتری واحدی که در تصاویر این متن مشخصات قطعات سخت افزاری مربوط به آن به طور کامل قید شده است، به اجرای بازی Total War: Warhammer پرداخته اند. افزون بر آن تمامی کارت های گرافیک اجرا کننده ی بازی Total War: Warhammer از آخرین نسخه ی به روز رسانی مربوط به درایور های گرافیکی اختصاصی خود (در زمان انتشار این اثر) به منظور اجرای بهینه ی این بازی بهره می برده اند. به این ترتیب که محصولات برند AMD از نسخه ی 16.5.2.1 و محصولات انویدیا هم از نسخه ی 365.19 درایور های گرافیکی برند خود برای اجرای بازی Total War: Warhammer استفاده می کرده اند. از آن جایی که در مطالب پیشین خود بار ها به جزییات گوناگون مربوط به بازی Total War: Warhammer اعم از گیم پلی این اثر ، داستان آن ، استودیوی سازنده ی این بازی و مواردی نظیر تم متفاوت این نسخه از سری توتال وار با نسخه های پیشین این مجموعه به دلیل بهره گیری بازی Total War: Warhammer از روایت ها و شخصیت های حاضر در دنیای گسترده و غنی وارهمر اشاره کرده بودیم (و حتی پیش نمایشی نیز از این بازی داشتیم) دیگر لزومی برای پرداختن به موارد این چنینی در متن پیش رو احساس نمی شود و به همین دلیل بهتر است یک راست به سراغ نتایج حاصل از بررسی عملکرد کارت های گرافیک مختلف دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Total War: Warhammer برویم. 

 totalwar2

در تصویر بالا نتایج مرتبط با عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در جریان اجرای بازی Total War: Warhammer تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه مشاهده می شود. نتایجی که ما را به این نکته ی نسبتاً مهم رهنمون می شود که بازی Total War: Warhammer بر اساس تنظیمات گرافیکی بیشینه و تحت کیفیت تصویری تمام اچ دی توسط طیف گسترده ای از کارت های گرافیک موجود در این لیست به شکل بهینه یا نسبتاً بهینه ای قابل اجرا خواهد بود. از آن جایی که بازی Total War: Warhammer اثری در سبک استراتژی به شمار می رود می توان بسیاری از سخت گیری های موجود در رابطه با میزان نرخ فریم خروجی این بازی را نادیده گرفت. به بیان بهتر می توان گفت که میزان نرخ فریم خروجی عناوین استراتژی به اندازه ی بازی های مبارزه ای یا عناوین شوتر اهمیت ندارد و اگر در عناوین حاضر در سبک های یاد شده نرخ فریم بهینه برای اجرای بی نقص گیم پلی بازی ها 60 فریم در ثانیه (و در عناوین شوتر با مقادیری تبصره و ماده 40 فریم در ثانیه) است، در عناوین سبک استراتژی چنین پیش شرطی لازم به نظر نمی رسد و به طور کل با نرخ متوسط 30 فریم در ثانیه (و حتی اندکی کمتر از آن) نیز می توان تجربه ای نسبتاً مطلوب را از گیم پلی این بازی ها در اختیار داشت. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که در کنار آن دسته از مدل پردازنده های گرافیکی حاضر در بخش بالایی این رده بندی که به راحتی از عهده ی اجرای بازی Total War: Warhammer تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه بر خواهند آمد طیف قابل توجهی از محصولات ته جدولی نیز قادر به اجرای نسبتاً قابل قبول بازی Total War: Warhammer تحت تنظیمات یاد شده خواهند بود. به عبارت بهتر حتی آن دسته از مدل های موجود در این لیست که در حین اجرای بازی Total War: Warhammer نرخ 27 فریم در ثانیه را به طور متوسط در اختیار بازیبازان قرار می دهند هم می توانند گزینه ای قابل اتکا برای اجرای بازی Total War: Warhammer در کیفیت تصویری تمام اچ دی و بر اساس تنظیمات گرافیکی بیشینه باشند. اگر مایل به دانستن نتایج مربوط به عملکرد پردازنده های گرافیکی دو برند انویدیا و AMD در جریان اجرای بازی Total War: Warhammer تحت کیفیت های تصویری 1440 پیکسلی و 4K (بر اساس تنظیمات بیشینه ی گرافیکی) هستید می توانید بخش دوم این مطلب که تا ساعاتی دیگر در اختیارتان قرار خواهد گرفت را از نظر بگذرانید.          

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار