در حوزه چاپ و نشر باید تلاشی صورت گیرد تا همه مردم بتوانند از فضای قرآنی بهره ببرند

رئیس سازمان دارالقرآن کریم گفت: همایش «بزرگداشت 30 سال تلاش جهادی در حوزه چاپ و نشر قرآن کریم» با حضور جمعی از ناشران، مصححان و خوشنویسان و فعالان حوزه قرآنی در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مهدی قره شیخ لو امشب (جمعه) در همایش «بزرگداشت 30 سال تلاش جهادی در حوزه چاپ و نشر قرآن کریم» که با حضور جمعی از ناشران، مصححان و فعالان قرآنی در حوزه هنری برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و با بیان اینکه امیدواریم این جلسه باعث شود که توجه بیشتری به حوزه چاپ و نشر قرآن کریم صورت بگیرد، اظهار کرد: آنهایی که در این عرصه مسئول هستند باید تلاش کنند که زمینه ای فراهم شود که مردم بتوانند از فضای قرآنی حداکثر استفاده و بهره را ببرند.

وی گفت: من در اینجا اعلام می کنم که سازمان دارالقرآن کریم آماده همکاری و تشکیل جلسه با تمامی سازمان ها و نهادهایی است که بتوانند در راستای ترجمه قرآن گام موثری بردارند تا نواقص و ناهماهنگی ها برطرف شود و زمینه رشد مسائل فنی و فرهنگی کشور با سهولت پیش برود.

به گزارش ایسنا، در این همایش از تمبر یادبود سازمان دارالقرآن کریم توسط لاله افتخاری، مهدی قره شیخ لو، سرابی، حجت الاسلام والمسلمین خاموشی و حاجی شریف معاون سازمان دارالقرآن در حوزه چاپ و نشر رونمایی شد.

همچنین از عزیزالله مرتضوی، فتانه حائری، اشرف نظر، مریم جلیلی به عنوان منتخبان در عرصه تصحیح قرآن تکریم شد.

در ادامه نیز در حوزه نشر و ترجمه از سیدمحمدعلی مرعشی، فاضل تبریزی، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، مصطفی اشرفی، ابوالفضل بهرام پور، محمدنقی انصاریان، حاجی شریف تقدیر به عمل آمد.

در پایان نیز از کتاب «گذری بر 30 سال تلاش جهادی در حوزه چاپ و نشر قرآن کریم» که چهار محور اصلی شامل چگونگی نحوه تصحیح قرآن، صدور و مجوز، چاپ و نشر و مستندات قانونی و آمار عملکرد 30 ساله سازمان است، رونمایی شد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار