آیفون ۷ (iPhone 7) پیشرفته ترین فناوری شارژ بی‌سیم (Wireless) را خواهد داشت

maxresdefault

آیفون ۷ شهریور سال بعد، یعنی شهریور سال 1395رونمایی خواهد شد اما آنقدر شایعه پیرامونش هست که حس می کنیم به فرض محال قرار است در MWC معرفی شود.طبق آخرین گزارشات از بلومبرگ، ادعا می شود که آیفون ۷ احتمالا شارژ بی‌سیم فوق پیشرفته ای داشته باشد که دلیل این همه مدت استفاده نکردن از این فناوری توسط اپل را توجیه خواهد کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم در سر اپل چه می گذرد.

یکی از خوبی های خرید آیفون این است که تقریبا هر نکته قوت دستگاه های رقیب را به نوعی و با لوازم جانبی خاصی به این دستگاه اضافه می کنند. آیفون ضد آب نیست اما قاب ضد آب برای آن هست، آیفون شارژ وایرلس ندارد اما قاب شارژر وایرلس برای آن وجود دارد و … . علی رقم اینکه لوازم جانبی بسیاری برای اضافه کردن امکان شارژ بی‌سیم به آیفون وجود دارد اما گویا اپل تصمیم دارد که قابلیت شارژ بی‌سیم را به روش خود به آیفون ها اضافه کند.

iphone-6-QI-battery-case-12

این که می گوییم به روش خود به این دلیل است که مثلا اپل تا سال 2014 و ارایه آیفون 6 از NFC برای پرداخت استفاده نکرد چرا که شاید منتظر بود حسگر اثرانگشتش امتحان خود را پس بدهد و همزمان با ارایه ساعت هوشمند خود، این سرویس را اریه بدهد. می بینیم که پس از اراده اپل، بقیه شرکت ها هم سرویس های پرداخت تصحیح شده جدید خود را معرفی کردند.

در حال حاضر شارژ بی‌سیم فناوری خیلی جدید نیست، کما اینکه نوکیا مدت زیادی این فناوری را در لومیاهای خود ارایه می داد و پرچمداران جدید سامسونگ به صورت داخلی از این فناوری پشتیبانی می کنند. حالا به نظر می رسد اپل قرار است فناوری شارژ بی‌سیمی را ارایه دهد که قادر به شارژ کردن دستگاه شما از فاصله قابل توجهی باشد. سیستم های شارژ بی‌سی فعلی تقریبا در فاصله صفر سانتی متر صورت می گیرد اما طبق شایعات پیشرفته ترین فناوری شارژ سریعی که اپل قصر استفاده از آن را دارد، تا حدود 3 فوت یا همان 1 متر می تواند از دستگاه شما دور باشد اما آیفون تان را شارژ کند. این خیلی خوب است، اینطور نیست؟

اپل در سال 2012 هم چنین پتنتی به نام اختصاری NFMR را برای خود ثبت کرد که چنین چیزی را توصیف می نمود. بعید نیست که در آیفون ۷ شاهد استفاده از چنین فناوری باشیم. نظر شما چیست؟ تا به حال شاهد آیفون ۷ بدون جک 3.5 میلی متری صدا و شارژ بی‌سیم فوق پیشرفته هستیم!

phonearena

لینک کوتاه

Closeبرای امتیاز دهی به این مطلب، لطفا وارد شوید: برای ورود کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار