بهترین روش تربیتی فرزندان/ والدین حتما بخوانند +عکس

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، اگر در زندگی خود کسی را دوست داشته باشیم، ممکن است به خاطر او به همه­ چیزهایی که به نحوی با او ارتباط دارد علاقمند ­شویم؛ و نیز اگر از کسی متنفّر و منزجر باشیم، امکان دارد به خاطر تنفرّی که از او داریم، از هر چیز دیگری که ما را به یاد او می ­اندازد متنفّر شویم.

الگو بودن خودمان را عملا نشان دهیم

اگر با رفتارهای نادرست خود، کودکانمان را از خود  منزجر کنیم، ممکن است آن ­ها از همه ­ی کارهای ما و از آن جمله نماز و عبادتمان متنفّر شده و از آن ­ها دوری کند. کما این ­که اگر آن ­ها را دوست داشته باشیم و به آن­ ها محبّت کنیم، آن ­ها هم با میل و اشتیاق بیشتری به تقلید از کارهای ما بر می­آیند و سعی می­ کنند همانند ما رفتار کرده و به نماز و عبادت نزدیک ­تر شوند.

پس، کودکانمان را دوست داشته باشیم و کاری کنیم که آن ها هم ما را واقعا دوست داشته باشند و به عنوان یک الگو به ما نگاه کنند. در آن صورت آن ها از اعمال ما تقلید خواهند کرد. در نتیجه وقتی فرزندانمان نماز را به عنوان یک ارزش و یک اولویّت در زندگی ما ببینند، دوست دارند همانند ما نماز بخوانند و با خداوند انس بگیرند.

1059

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار