X بستن تبلیغات
5. Fixed

پیکر امیر جانباز بهروز سلیمانجاه تشییع شد

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر پاک امیر جانباز بهروز سلیمانجاه از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس و از فاتحان و رزمندگان غیور فتح خرمشهر، صبح امروز با حضور جمع کثیری از فرماندهان و مقامات عالی رتبه نیروهای مسلح و همرزمان آن مرحوم برگزار شد.

در این مراسم که در محل مسجد جهاد ستاد نیروهای مسلح برگزار شد؛ پس از قرائت دعای عهد و زیارت عاشورا و اقامه نماز میت بر پیکر پاک مرحوم سلیمانجاه، با اجرای تشریفات نظامی؛ پیکر آن امیر سرافراز از مقابل مسجد جهاد ستاد کل تا ابتدای خیابان شهید قدوسی بر روی دست فرماندهان، کارکنان و همرزمان ایشان تشییع شد.

پیکر پاک مرحوم سرتیپ سلیمانجاه پس از تشییع در قطعه 51 صالحین شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

امیر جانباز بهروز سلیمانجاه شنبه شب پس از تحمل سالها آثار و ضایعات جانبازی در عروجی عاشقانه و ملکوتی به خیل همرزمان شهیدش پیوست.

سلیمانجاه به عنوان یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ارتش، فرماندهی شجاع، ولایتمدار، مومن، متعهد، باتدبیر و از یاران صدیق مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس بود که در اغلب عملیات های انجام شده در جنوب کشور از جمله بیت المقدس، فتح المبین و طریق القدس در سمت های مختلف فرماندهی حضور موثر، تعیین کننده و نقش آفرین داشت.

وی در دوران دفاع مقدس مسئولیت هایی همچون فرمانده تیپ، جانشین و فرماندهی لشکر 21 حمزه و فرماندهی قرارگاه جنوب را بر عهده داشت و در حملات شیمیایی دشمن در عملیات خیبر به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

وی همچنین در مسئولیت هایی همچون معاونت بازرسی، اطلاعات و هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، جانشین و معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهی دانشگاه عالی دفاع ملی را در کارنامه درخشان خدمتی خود دارد و پس از 45 سال خدمت صادقانه به افتخار بازنشستگی نائل آمده و تجارب چندین ساله خود را در قالب هیئت معارف جنگ و تدریس در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در اختیار دانشجویان و افسران جوان ارتش قرار می داد.

این امیر بزرگوار همچنین در تاریخ 15 بهمن سال 1368 مفتخر به دریافت نشان فتح 3 از دستان مبارک فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) شده بود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار