پل الکساندر سوم, جاذبه ای بی نظیر در پاریس+تصاویر

پاریس، یکی از زیباترین شهرهای دنیا، یکی از پرجمعیت ترین و مهمترین شهرهای اقتصادی اروپا است.

پاریس، یکی از زیباترین شهرهای دنیا، یکی از پرجمعیت ترین و مهمترین شهرهای اقتصادی اروپا است. مردم پاریس سبک و سیاق خاص خود را برای زندگی دارند.
 

حدود 45 میلیون نفر سالانه به این شهر زیبا سفر می کنند و لحظه های خاطره انگیزی برای خود رقم می زنند. زیباترین موزه ها، پارک ها و ساختمان ها در پاریس قرار دارند. جالب است بدانید سازمان مشهور یونسکو نیز در پاریس مستقر است. پاریس فرهنگ قوی و پیشینه غنی دارد و از هر نظر، تحصیل، تفریح، امکانات، سیاسی، مد، رسانه و علم موفق ظاهر شده است

پل الکساندر سوم, جاذبه ای بی نظیر در پاریس+تصاویر

یکی از دلایل شهرت پاریس را می توان سیستم حمل و نقل شهری آن، به ویژه مترو دانست. مترو مهمترین نقش را در جابه جایی مسافرها در این شهر ایفا می کند.

پل الکساندر سوم فقط یک طاق دارد، روی رودخانه سن بنا شده است و دو خیابان شانزه لیزه و اینولیدز را به هم وصل می کند. شگفتی و دلیل شهرت پل الکساندر سوم، همین یک طاق است که دو طرف عرض رودخانه سن را به یکدیگر وصل کرده و باعث استحکام پل شده است.


این بنا حدود 107٫5 متر طول دارد و نام آن از تزار سوم روسیه گرفته شده است. طراحی این پل بسیار جالب است به طوریکه، ستون های گرانیتی بزرگی حدود 17 متر در دو طرف آن قرار دارند و روی دیواره های آن شاهد کنده کاری های زیباییی هستیم.

پل الکساندر سوم, جاذبه ای بی نظیر در پاریس+تصاویر

پل الکساندر سوم در سال 1900 میلادی همزمان با برپایی نمایشگاه جهانی پاریس، افتتاح شد.


این پل به سبک هنرهای نو و با کمک هنر مسجه سازی مابین سال های 1896 تا 1900 میلادی ساخته شده است. این پل برای اتحاد کشورهای روسیه و فرانسه به نام تزار الکساندر سوم روسیه نام گذاری شد. پل پونت الکساندر سوم توسط دو معمار به نام های جوسف کاسیان-برنارد و گاستون کوسیان ساخته شده.

از ویژگی های این پل نصب 4 مجسمه برنزی اسب بال دار در چهار طرف آن است که بر روی پایه هایی با ارتفاع 17 متر قرار گرفته اند.

الامتو

اخبار مرتبط:

جذابیتهای پاریس که آن را پربازدیدترین شهر دنیا کرده است+ تصاویر

زیباترین و ارزانترین هتل های فرانسه+تصاویر

جاهایی در فرانسه که حتما باید دید!+تصاویر

پاریس یکی از زیبا ترین شهرهای دنیا + تصاویر

مهم‌ترین جاذبه های ادبی و گردشگری جهان+تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار