X بستن تبلیغات
5. Fixed

ادغام صندوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی و فولاد مغایر قانون است

مجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای نخستین بار سازمان تامین اجتماعی کشور در سال ۸۳ خواستار ادغام صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد با صندوق بازنشستگی این سازمان شد که به دلیل مغایرت‌های مفاد آئین‌ نامه‌های استخدامی ما با آنها این اقدام صورت نگرفت.

وی ادامه داد: امسال نیز برای دومین بار این درخواست از سوی سازمان تامین اجتماعی دنبال شد اما مغایر با بند ۵۹ بودجه سال ۹۱ بود که در این بند آمده دولت بدهی خود را به صندوق فولاد بپردازد، صندوق هم بدهی قانونی به بازنشستگان تسویه کند و سپس به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی منتقل شود.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان با اعلام اینکه در حال حاضر که حکم مدیر عامل صندوق بازنشستگان کارکنان فولاد آمده است، پرداخت بدهی‌ها به بازنشستگان با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد، افزود: سازمان تامین اجتماعی به دنبال ادغام دو صندوق است که بتواند از امور مالی صندوق بازنشستگی فولاد به نفع خود استفاده کند.

وی خواستار افزایش بودجه صندوق بازنشستگی فولاد در سال آینده شد و اظهار داشت: لازم است در بودجه سال آینده اعتباری معادل دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیده شود تا بتوانیم حقوق ماهیانه بازنشستگان را در سال ۹۵ به طور کامل و به موقع بپردازیم.

احمدی بیان داشت: لازم است اصلاحیه بودجه‌ای که امسال به دولت اعلام کردیم هر چه زودتر دولت مصوبه آن را به مجلس تقدیم و پس از تصویب، به اجرا گذاشته شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار