X بستن تبلیغات
5. Fixed

با جدیدترین رادار تاکتیکی ارتش با برد ۱۵۰ کیلومتر آشنا شوید

سیاست > نظامی - تسنیم نوشت: جدیدترین رادار تاکتیکی کشور در دومین روز از رزمایش ولایت ۹۴، رونمایی و عملیاتی شد.

در دومین روز از رزمایش دریایی ولایت 94، سامانه پورتابل رادار باند L جدیدترین رادار تاکتیکی مقابله با سامانه‌های جنگال نیروی دریایی ارتش با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دریادار موسوی، سخنگوی رزمایش با اعلام خبر بهره‌برداری از سامانه رادار باند L گفت: این سامانه، اولین نمونه باند L است که بر روی ایستگاه‌های سیار تاکتیکی نصب شده و تا برد 150 کیلومتر کلیه فعالیت‌های یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی را تحت پوشش راداری خود قرار می‌دهد.

وی با بیان این مطلب که تلاش می‌کنیم تا برد نمونه تکمیلی این باند را تا بیش از 400 کیلومتر افزایش دهیم، اظهار داشت: در گذشته نیاز ما به رادارهای پیشرفته تاکتیکی از خارج از کشور تامین می‌شد اما امروز در نیروی دریایی ارتش پروژه‌هایی برای ساخت رادارهای سطحی و هوایی توسط متخصصان داخلی تعریف و به بهره‌برداری رسیده است که علاوه بر توان رقابت با نمونه‌های خارجی از نظر ظرفیت‌های رزمی رصد داده و قابلیت‌های الکترونیکی و ضد الکترونیکی در منطقه بدون رقیب است.

سخنگوی رزمایش دریایی ولایت 94، خاطر نشان کرد: هم‌اکنون طیف انبوهی از رادارهای باند S و X تولید شده در نداجا روی انواع شناورهای این نیرو نصب شده که تعدادی از آنها برای نخستین بار در این رزمایش مورد تست بهره‌برداری عملیاتی قرار گرفته‌اند.

27219

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار