حل کردن مکعب روبیک ، تنها در یک ثانیه + فیلم

شکسته شدن رکورد حل مکعب روبیک توسط ربات

در مورد مکعب روبیک که به اصطلاح عام به آن مکعب جادویی می گویند ، باید بدانید که این مکعب سال 1974 توسط یک دانشمند مجارستانی اختراع شد.تا کنون افراد بسیار برای شکستن رکورد حل این مکعب با هم به رقابت پرداخته و در کسری از ثانیه توانسته اند تا شکل مکعب را به حالت اولیه بازگرداند.

حال اگر از علاقمندان به حل مکعب روبیک باشید ، حتما اطلاع دارید که آخرین رکورد حل این مکعب، 4.904 ثانیه می باشد.اما اگر بگوییم اکنون مکعب روبیک تنها در یک ثانیه حل شده باور می کنید ؟!

 بله واقعیت دارد ، اما این رکورد توسط انسان به ثبت نرسیده و یک ربات موفق به حل مکعب روبیک در زمان 1.019 ثانیه شده است. این ربات توسط دو مهندس نرم افزار مشهور، Jay Flatland و Paul Rose طراحی شده و تا کنون تمامی انواع مکعب هایی که پیش روی این ربات برای حل کردن قرار گرفته است، بین 1 تا 1.2 ثانیه حل شده اند و زمان 1.019 نیز سریع ترین زمان میان دیگر نتایج بوده است. با این زمان خیره کننده، نه تنها رکورد انسان شکسته شده بلکه رکوردی که ربات های قبلی از خود به جای گذاشته بودند، یعنی رقم 3.253 ثانیه نیز حالا شکسته شده است.

این ربات که به کمک پرینتر سه بعدی تولید شده است، با مجهز بودن به 4 پورت USB که هر کدام به یک وبکم متصل بوده و آنها نیز به یک کامپیوتر متصل شده اند، در مرحله ی اول، مکعب توسط ربات اسکن می شود، چیزی که انسان نیز آن را به هنگام به دست گرفتن مکعب انجام می دهد. پس از مشخص شدن الگو و حالت کلی مکعب، اطلاعات آن برای الگوریتم حل مسئله ی Kociemba ارسال گشته و سپس تمامی کارهای لازم و حرکت های مورد نیاز توسط ربات انجام می گیرد. البته باید به یکی از برتری ها ربات به نسبت انسان نیز اشاره نماییم و آن، محل قرارگیری انگشت شست می باشد. در مورد این انگشت و البته دیگر انگشتان، تقریبا احتمال خطا برای این ربات وجود ندارد حال آنکه ممکن است کمی در این مورد اشتباه کرده و یا انگشتش به بهترین شکل ممکن، ردیف های مکعب را به چرخش در نیاورد.

باید باز هم اشاره داشته باشیم که ربات برای حل کردن مکعب های روبیک، نیاز دارد تا هر چهار دوربین خود را به صورت فعال داشته باشد تا کار ارزیابی به بهترین شکل ممکن انجام گرفته شود. هر گاه که یک مکعب حل می شود، تمامی دوربین ها توسط کاغذ پوشانده شده و یک نفر نیز مکعب را از حالت درست تغییر می دهد.

حل مکعب روبیک ، حل مکعب روبیک ، رکورد مکعب روبیک

هنوز این دو مهندس رکوردهای به ثبت رسیده توسط ربات خود را در به صورت جهانی ثبت نکرده اند. و باید بگوییم که تلاش برای ساخت و تولید یک ربات با توانایی حل کردن مکعب روبیک با سرعت 300 برابر بیشتر از رقبای دیگر، چیزی نیست که بخواهیم باز هم به این زودی ها شاهد آن باشیم.

در ادامه شما را به دیدن ویدیویی از نحوه عملکرد این ربات و حل مکعب روبیک توسط آن دعوت می کنیم :

حل کردن مکعب روبیک ، تنها در یک ثانیه + فیلم

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار