کاهش شدید فروش کمپانی شیائومی، هم زمان با ورود به بازارهای خاورمیانه

کاهش شدید فروش کمپانی شیائومی، هم زمان با ورود به بازارهای خاورمیانه

کمپانی چینی شیائومی در سال های اخیر توانسته است با عرضه دستگاه هایی با سخت افزار بسیار خوب و در مقابل قیمت فوق العاده رقابتی نامی در میان کمپانی های بزرگ تولید کننده تلفن های هوشمند برای خود دست و پا کند. با این حال عمده فروش محصولات این شرکت در داخل کشور چین بوده و بازارهای سایر نقاط جهان شاهد عرضه رسمی محصولات شیائومی نبوده اند. پس از وعده مدیران این شرکت برای عرضه تلفن های هوشمند و بخش دیگری از سایر محصولات تولیدی در بازارهای خاورمیانه، امروز خبر رسیده است که ظرف ماه آینده امارات متحده شاهد عرضه گوشی های شیائومی خواهد بد.

بر اساس برنامه منتشر شده توسط شیائومی، مدل های Redmi 2 Pro با قیمت 122 دلار، Redmi Note 2 با قیمت 196 دلار، Mi 4i با قیمت 245 دلار و Mi Note با قیمت 463 دلار گوشی هایی هستند که طی میاه آینده در بازار کشور امارات به صورت رسمی به فروش خواهند رسید. در ادامه گزارش نیز آمده است که پس از این کشور عربستان در لیست کشورهای مورد پوشش شیادومی قرار می گیرد و سایر کشورهای منطقه در مرحله های بعدی قرار می گیرند.

اما از طرف دیگر، گزارش فروش شیائومی در سال 2015 نیز منتشر شده است که توجه به آن نشان دهنده شرایط خاص این کمپانی است. بر اساس این گزارش آنها توانسته اند در سال 2015 بیش از 70 میلیون دستگاه را به فروش برسانند که نسبت به سال قبل از آن رشد 14.5 درصدی را نشان می دهد، این در حالی است که در آغاز سال 2015 پیش بینی می شد فروش دستگاه های شیائومی در پایان سال در عددی بین 80 تا 100 میلیون دستگاه باشد. برای درک بهتر وضعیت می توان عملکرد سه سال اخیر شیائومی را در کنار هم بررسی کرد. همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، در سال 2013 رشد فروش دستگاه های این شرکت رقمی نزدیک به 180 درصد بوده است و این عدد در سال 2014 به میزان قابل توجه 220 درصد نزدیک شده بود، اما در سال 2015 روی عدد 14.5 متوقف شده و همین نشان می دهد اگر این شرکت تازه کار قصد دارد آینده ای برای خود متصور باشد ناچار است بازارهای پر فروش جدیدی را هم تجربه کند. پیش بینی می شود فروش دستگاه های شیائومی در سال 2016 نیز در صورتی که مشکل خاصی برای این شرکت پیش نیاید و آنها بتوانند چندین بازار جدید را به حوزه پوشش خود اضافه کنند به حدود 16 درصد برسد.

xiaomi

اما این اتفاق برای شیائومی چندان آسان نیست. دلیل اصلی هم به قوانین سخت گیرانه کپی رایت در کشورهایی مانند آمریکا بر می گردد که در صورت ورود شیائومی به این بازارها، شرکت های رقیب (مانند اپل و سامسونگ) بدون شک برای زمین گیر کردن محصولات معرفی شده دست به کار می شوند. شاید به همین دلیل باشد که این شرکت در ماه گذشته قراردادی را با کوالکام امضا کرد که بر اساس آن، چینی ها می توانند در بعضی از کشورها تلفن های خود را با چیپست های مدیاتک به فروش برسانند تا به این ترتیب درگیر رقابت های حقوقی با سایر شرکت ها نشوند.

نظر شما درباره محصولات شیائومی چیست؟ آیا به خرید آنها در بازارهای داخلی با قیمت های واقعی امیدوار هستید؟

google

facebook

insta

twitter

telegram

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار